SUAREZ PROSLAVIO JUBILEJ: Urugvajac ponovo JUNAK Atletika, Oblak SPASAO Stefana Savića!

21.03.2021

19:50

Atletiko Madrid grabi ka tituli na Pirinejima.

Fudbaleri Atletika slave gol Suareza protiv Alavesa

Fudbaleri Atletiko Madrida nadigrali su Alaves u okviru španske Primere, minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Gol odluke delo je naravno Urugvajca Luisa Suareza koji je u 54. minutu iskoristio centaršut Tripijea i glavom zatresao mrežu rivala.

Bivši centarfor Liverpula i Barselone je tako postigao 500. gol u karijeri, računajući i reprezentativne pogotke, na ukupno 798 utakmica koliko je odigrao.

A malo je faliko da jubilej Suaresa upropasti nekadašnji defanzivac Partizana Stefan Savić.

Četiri minuta pre kraja nespretno je laktom udario Luisa Riohu i posle VAR-a je pokazan penal.

Loptu je uzeo Hoselu, a Jan Oblak mu odličnom odbranom "skinuo" udarac za velika tri boda "jorgandžija".

Oni su se sada učvrstili na liderskom mestu La lige sa šest bodova prednosti u odnosu na Real Madrid, dok Barsa zaostaje sedam, uz meč manje.