NEMCI KIDAJU U LŠ: SMS i Lacio nemoćni protiv Bajerna, Tuhelov Čelsi nadigrao Atletiko na putu ka četvrtfinalu!

17.03.2021

21:53 >> 21:55

Moćno je izgledao šampion u pobedi nad Lacijom na putu ka četvrtfinalu elitnog evropskog takmičenja, ali je i Čelsi pokazao Atletiku zube i istakao kandidaturu za favorita u nastavku borbe za trofej.

Čelsi - Atletiko Madrid

Projekat Tomasa Tuhela u plavom delu Londona izgleda sve bolje, pa Čelsi posle pobede nad Atletikom može da se pohvali nizom od 13 mečeva bez poraza i četvrtfinalom Lige šampiona.

Od samog starta bilo je jasno da Madriđanima nije dan, pa su "plavci" mogli veoma rano do vođstva preko Alonsa, ali su na kraju morali da čekaju sve do 34, kada su Verner i Ziješ kombinovali za vođstvo i prostor za disanje.

Druga deonica nastavila se u stilu prve, ali Čelsi nije duplirao prednost sve do 96. minuta, kada je Emerson pogodio posle asistencije Pulišića. Atletiko je do kraja samo uspeo da zaradi crveni karton kada je Stefan Savić isključen zbog nesportskog ponašanja.

Kapiten Sergej Milinković-Savić nije na kraju uspeo da povede svoj klub do čuda protiv Bajerna, već su i u revanš posle 4:1 u prvoj nozi poraženi rezultatom 2:1.

Bajern je bio siguran protiv SMS-a i Lacija

Prvi gol viđen je u 33. minutu, kada je Levandovski bio precizan sa bele tačke.

Na drugi se čekalo sve do 74, kada je Čupo-Moting overio još jednu pobedu na putu ka odbrani ušatog trofeja. Do kraja je Marko Parolo uspeo da postigne počasan pogodak za Rimljane u 86. minutu.

Posle trijumfa Bajern i Čelsi pridružiće se Mančester sitiju, Liverpulu, PSŽ-u, Borusiji iz Dortmunda i Realu u sledećoj fazi eltinog evropskog takmičenja.

Revanš mečevi 1/8 finala Lige šampiona

86. minut - GOOOLLLLL!! Marko Parolo postigao je počasni gol za nebesko-plave iz Rima!

74. minut - GOOOOOOOLLL!!!!! Čupo-Moting zario je poslednji nož u nade za čudo Lacija u Minhenu.

60. minut - Od kada su na oba meča postignuti golovi, fudbal potpuno stagnira. u Londonu je nešto aktivinije, ali Atletiko mora da stane na gas ako planira da preokrene sada već pozamašnu prednost Čelsija.

38. minut - GOOOOLLLLLLL!!!! Ziješ pogađa posle sjajne asistencije Vernera.

35. minut - GOOOOLLL!!!! Bajern je dobio penal, a Robert Levandovski bio je precizan sa bele tačke.

Robert Levandovski doneo je prednost Bavarcima u 35. minutu sa penala

24. minut - Velika halabuka digla se kada je Karasko oboren u šesnestercu, ali sudija nije čak ni gledao VAR.

19. minut - Markos Alonso pokušao je da pripreti odbrani Atletika, ali se spetljao u šesnestercu. Rimljani protiv Bavaraca dolaze do polu-prilika, ali ništa konkretnije nisu kreirali do sada.

10. minut - Uvodni trenutci oba meča ne obiluju uzbuđenjem. Čelsi za sada bez problema neutrališe Atletikove polu-posvećene pokušaje, dok Bajern još uvek nije stao na gas protiv Lacija.

1. minut - Mečevi u Minhenu i Londonu su počeli.

Poznati su i sastavi pred večerašnje mečeve:

Bajern - Lacio:

Bajern: Nubel, Ernandez, Alaba, Boateng, Pavar, Kimih, Gorecka, Sane, Miler, Nabri, Levandovski

Lacio: Reina, Radu, Aćerbi, Marušić, Fares, Alberto, Escalante, Milinković-Savić, Lazari, Korea, Murići

Čelsi - Atletiko Madrid:

Čelsi: Mendi, Rudiger, Zuma, Aspilikueta, Alonso, Kovačić, Kante, Džejms, Haverc, Ziješ, Verner

Atletiko Madrid: Oblak, Tripije, Savić, Himenez, Renan, Karasko, Saul, Koke, Ljorente, Žoao Feliks, Suarez

Gol u gostima potencijalno bi mogao da odvede Čelsi u narednu fazu elitnog evropskog takmičenja, ali je pred njima 90 minuta protiv jednog od najnezgodnijih timova u ovom takmičenju u protekloj deceniji.

Atletiko Madrid pod "Čolom" Simeoneom igra veoma tvrd fudbal, dva puta su stizali i do finala, ali Tuhel od dolaska na klupu "plavaca" nema poraz na 12 utakmica, pa je spektakl gotovo zagarantovan.

Lacio, sa druge strane, samo potpuno čudo može da spase od ispadanja, pošto su kod kuće poraženi rezultatom 4:1 u prvoj nozi.

Tok ovih mečeva možete pratiti uživo uz naš blog.