ŠAMPION NA KOLENIMA, BORBA TITANA PRIPALA SITIJU: Gorelo na "Enfildu", "građani" UMALO STIGLI DO PETARDE!

07.02.2021

18:21 >> 19:11

Puleni Pepa Gvadiole dokazali su da su ponovo najbolji tim u Premijer ligi pobedom nad velikim rivalom i šampionom.

Mo Salah i Ilkaj Gundogan bili su vođe svojih timova tokom meča Liverpula i Sitija

Od kada je Enfild ove sezone posle dugog niza godina prestao da bude neprobojna tvrđava, porazi na domaćem terenu za Liverpul se samo ređaju. Nadovezao se i Mančester siti, pa je pobedio 4:1.

Počelo je veselo, imajući u vidu da je Gindogan u 37. minutu promašio penal.

Na sreću Gvardiole i njegovog sastava, Turčin sa nemačkim pasošem ispravio je grešku u 49. minutu.

Mohamed Salah takođe je dobio prenal u 63, koji je i pretvorio u pogodak.

Salah je postigao jedini gol za Liverpul u 63. minutu sa bele tačke

Tada je najpre Džonu Stounsu poništen gol zbog ofsajda, da bi potom Gindogan duplirao svoj konto u 73.

Tri minuta kasnije potop je najavio Sterling, dok je sjajni vunderkind Fil Foden potvrdio katastrofu Liverpula još jednim pogotkom u 83. minutu.

Foden je postigao četvrti gol Sitija u 83. minutu

Šampionu sada treba čudo kako bi odbranio titulu, na 4. je mestu, dok je Siti usamljen na vrhu sa sve ozbiljnijoj prednošću, koja je sada porasla na čak +5 u odnosu na drugoplasirani Junajted.