UPALIO SE ALARM U SITIJU: "Građani" zamalo doživeli NEVIĐENU BRUKU!

23.01.2021

19:43

Mančester siti plasirao se u osminu finala FA Kupa pošto je savladao četvrtoligaša Čeltenam rezultatom 3:1 (0:0).

Pep Gvardiola

Siti nije imao lak posao, iako je tako na papiru delovalo.

Gvardiola je izveo kombinovani sastav na ovu utakmicu, pošto je odmarao većinu prvotimaca.

Dominirali su tokom celog meča, ali nisu uspevali da probiju bedem tima iz Lige 2.

Golman Čeltenama sjajno je branio udarce Mendija, Žesusa i Toresa i Čeltenam je preživeo prvo poluvreme, a onda je šokirao goste.

Poveli su golom Alfija Meja u 59. minutu i upalio se crveni alarm u redovima Sitija. Preokret je došao u poslednjih 10 minuta.

Prvo je Foden pogodio u 81. minutu na asistenciju Kansela, da bi Žesus postigao vodeći gol u 84. minutu. Tačku na meč u 94. minutu stavio je Feran Tores. Siti u osmini finala igra protiv Svonsija.