ŠOK U ENGLESKOJ: Sautempton nokautirao ŠAMPIONA!

23.01.2021

15:16

Fudbaleri Arsenala poraženi su na gostovanju od Sautemptona sa 1:0 u 1/16 finala FA kupa i tako izgubili šansu za odbranu trofeja.

Arsenal - Sautempton

Jedini gol postignut je u 24. minutu, kada je Gabrijel savladao sopstvenog golmana Bernda Lena.

Kajl Voker-Piters je prošao po desnoj strani, centrirao, da bi Gabrijel potom nespretno reagovao i loptu od stative poslao u mrežu.

Sautempton je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, a prvu "šansu" imali su preko Vord-Prausa koji je iz kornera pogodio prečku.

Takođe, priliku je propustio i Če Adams u 15. minutu.

"Tobdžije" su u nastavku pokušavale bar do produžetaka da dođu, međutim, nisu uspeli da stvore baš mnogo izglednih prilika.

Najbolju nije iskoristio Edvard Nketija u 68. minutu. "Sveci" će u osmini finala igrati sa Vulverhemptonom.