Šefild OSTAO NA JEDNOM POENU u Premijer ligi, Palas OTEO BOD na Londonskom derbiju!

13.12.2020

16:29

Fudbaleri Šefild junajteda potvrdili su da su glavni favoriti za isapdanje u nastavku Premijer lige, dok je Totenhem posle serije dobrih rezultata dopustio Kristal Palasu da se izbori za bod.

Kristal Palas - Totenhem

Šefild je gostovao Sautemptonu na jugu Engleske, gde se nije nimalo lepo proveo, već je savladan rezultatom 3:0.

Dominaciju je započeo Če Adams golom u 34. minutu, a ona se samo nastavila, pa je Stjuart Armstrong duplirao prednost u 62.

Sautempton - Šefild junajted

Nejtan Redmond pobrinuo se da ne bude drame u završnici trećim pogotkom u 83. minutu.

Dok je Šefild zakucan na dno Premijer lige sa samo jednim bodom, Sautempton igra bolje nego što su mogli da očekuju i u najluđim snovima, pa se nalaze na sjajnom trećem mestu u engleskoj eliti.

U Londonu je bilo znatno zanimljivije, pa su Kristal Palas i Totenhem remizirali 1:1.

"Pevci" su poveli preko neprikosnovenog Harija Kejna u 23. minutu, kada je počelo prepucavanje, pa su timovi do kraja meča kombinovali za čak 31 udarac ka golu.

Jedini Palasov koj je pronašao put ka mreži Murinjovog tima bio je Šlupov u 81. minutu.

Dali su sve od sebe igrači Totenhema da u završnici ipak pobede i zadrže prvo mesto u ligi, ali će Liverpul ipak večeras imati priliku da se vrati na vrh.

Ekipa u kojoj je Milivojević odigrao svih 90 minuta i dobio žuti karton sada je 11. na tabeli, što je sjajno imajući u vidu sa kim se sve nadmeću.

Na današnjem programu u Premijer ligi su još Fulam protiv Liverpula u 17.30 h, dok su Arsenal protiv Barnlija i Lester protiv Brajtona u terminu od 20.15.