08.11.2020

20:59

Uzbudljiv meč u belgijskom prvenstvu.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Gent

Fudbaleri Genta i Anderlehta remizirali su u belgijskom derbiju na stadionu "Gelamko arena" rezultatom 1:1.

Napadač belgijskog tima Jaremčuk propustio je veliku šansu u nadoknadi vremena protiv Crvene zvezde u 3. kolu Lige Evrope, ali je ovoga puta minut pre kraja susreta doneo bod svom timu protiv velikana tamošnjeg fudbala.

Anderleht je poveo u prvom poluvremenu pogotkom Mihaela Murilja u 44. minutu.

Domaćin je na svom terenu imao više lopte u nogama, ali je Anderleht nešto više šutirao na gol rivala. Gent je izjednačio u 89. minutu kada je Milad Mohamadi prošao levo, podigao loptu za Jaremčuka, a ovaj sa devet metara pored Hana Delkroe skočio više i savladao golmana gostiju.

Jaremčuk je time postavio konačan rezultat 1:1, Gent je bodom došao do svog 13. u šampionatu i tek 12. mesta, dok je Anderleht sa 21 bodom na sedmom mestu.