ŠOK U NASTAVKU LŠ: Atletiko STIDLJIVO do remija sa Nikolićevom Lokomotivom, MENHENGLADBAH IZRENDAO ŠAHTIJOR!

03.11.2020

20:17

Treće kolo Lige šampiona počelo je praskom, pošto su fudbaleri Lokomotive uspeli da otmu bod Atletiku iz Madrida, dok je Borusija iz Menhengladbaha deklasirala Šahtijor kao niko do sada!

FK Atletiko Madrid - FK Lokomotiva Moskva

Moskovljani i Madriđani podelili su plen posle nezanimljivih 1:1, dok je Borusija ukrajinski sastav samlela 6:0!

"RZD Arena" u glavnom gradu Rusija bila je mesto gde su ekipe Marka Nikolića i Dijega Simeonea suočile. Dobro je da nije bilo navijača, pošto bi verovatno zaspali od dosade.

Bivši strateg Partizana odlično je opostavio odbranu, ali nedovoljno dobro da zaustave prodor Hektora Herere po levom boku u 18. minutu. Meksikanac je naglo zasekao ka desno, pa uputio izvrstan centaršut, a Hose Himenez nije imao većih problema u prosleđivanju lopte iza leđa golmana Giljermea.

Sedam minuta kasnije, sudija je svirao očigledan enac i dosudio penal, samo je pitanje dali je defanzivac Madriđana bio van šesnesterca kada ga je lopta pogodila.

Bilo kako bilo, penal je dosuđen, a Anton Mirančuk bio je hladnokrvan sa bele tačke za konačnih 1:1.

Atletiko je posle osvojenog boda ostao na drugom mestu u grupi A, dok je Lokomotiva treća sa dva boda manje.

A sada za pravu poslasticu.

Koliko je meč u Moskvi bio dosadan, toliko je ovaj u Kijevu obilovao akcijom.

Navijači ekipe iz Donjecka bez sumnje će što pre hteti da zaborave najteži poraz ikada u Ligi šampiona, dok će se momci iz Menhengladbaha dičiti ovom utakmicom godinama.

FK Šahtjor - FK Borusija Menhengladbah

Potop Šahtijora počeo je već u 8. minutu kada je Plea pronašao put ka mreži.

Devet minuta kasnije, sopstvenog golmana savladao je Bondar.

Plea je svoj konto već duplirao u 26. minutu, da bi se na poluvreme otišlo pri rezultatu 4:0 posle pogotka Bensebainija pred sam kraj deonice.

Luis Kastro odlučio se za tri izmene na poluvremenu, ali su one samo usporile propast njegovog tima.

Nisu fudbaleri Borusije davali gol na svakih 10 minuta, ali jesu u 65. minutu, kada je za 5:0 pogodio Lars Štindl.

Het-trik Alasan Plea uspeo je da kompletira u 78. minutu, kada su se muke Šahtijora konačno završile.

Pobeda je Nemcima donela prvo mesto u grupi, dok je Šahtijor sada drugi, svega jedan bog ispred Intera iz Milana u grupi B.