(VIDEO) DRAMA DO KOSKE U ISTANBULU: Srbija imala 2:0, SJAJNU igru, a onda se desio VELEOBRT!

14.10.2020

17:59 >> 20:40

Odigrano 4.kolu u okviru Lige nacija.

Sergej Milinković-Savić

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je u Istanbulu sa Turskom u okviru 4. runde Lige nacij ezultatom 2:2 (0:1).

Golove sa našu selekciju postigli su Sergej Milinković-Savić u 22.minutu i Aleksandar Mitrović iz penala u 49, dok su bod domaćima doneli Čalhanoglu u 57. i Tufan u 76.

Utisak je da su "orlovi" izgubili već osvojena tri boda, pošto su veći deo utakmice bili bolji rival. Sada im u preostala dva kola predstoji grčevita borba za opstanak u Ligi nacija, s obzirom da imaju dva, dok su Turci na tri poena.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj susreta Turska-Srbija 2:2!

90+3.minut - Bugarski sudija je svirao kraj.

90+1.minut - Igraće se još dva minuta nadoknade vremena.

90.minut - Kapiten Turske Burak Jilmaz zaradio je isključenje, nakon što je faulirao Lukića za drugi žuti karton.

85.minut - SMS je još jednom bio u šansi, ali je Turčin to još jednom odbranio, a lopta je završila u korneru. U međuvremenu, Omur je zamenio Undera.

81.minut - Lazović je pronašao Vlahovića koji je glavom već savladao truskog čuvara mreže, ali je Demirel sa gol linije izbacio loptu.

80.minut - Jilmaz je bio još jednom neprecizan.

77.minut - Kapiten Aleksandar Kolarov zaradio je javnu opomenu.

76.minut - GOOOOL! Neposredno nakon izvršenih izmena Turska je došla do izjednačenja. Tufan se ubacio iz drugog plana i iz neposredne blizine zatresao mrežu Dmitrovića. Naši reprezentativci su tražili ofsajd, ali se Bugarin nije oglasio i gol je priznat.

74.minut - Dvostruka izmena u selekciji Srbije. Stefana Mitrovića menja Nemanja Gudelj, dok će Dušan Vlahović na teren umesto Filipa Đuričića. Menja i turski selektor Guneš, Jaziči je ušao za poslednjih 15-ak minuta...

73.minut - Jukušlu je šutirao neprecizno posle kornera koji je izveo Under.

70.minut - Turci su još jednom pokušali iz kontre, Under je uputio šut u bliži ugao, ali je Dmitrović odbio loptu u polje.

Selektor Turske Šenol Guneš daje instrukcije svojim izabranicima

65.minut - Aleksandar Mitrović je pogodio stativu. Napadač Fulama je pokušao iz mrtvog ugla, ali je golman domaćih skrenuo loptu do okvira gola. U kontranapadu šutirao je Burak Jilmaz, ali je Dmitrović lako uhvatio loptu.

57.minut - GOOOOL! Čalhanoglu je posle duplog pasa sa Karamanom savladao Dmitrovića i prepolovio vođstvo "orlova".

49.minut - GOOOOL! Penal za Srbiju! Sergej je ćošnuo loptu, a Jukušlu je zakasnio sa startom. Siguran sa bele tačke bio je Aleksandar Mitrović.

47.minut - Ogromnu šansu propustio je Milenković koji je posle centaršuta Kolarova pobegao Demirelu, ali je šutirao preko gola.

46.minut - Počinje drugo poluvreme. Selektor Srbije Ljubiša Tumbaković odlučio je da u igru uvede Filipa Mladenovića umesto asistenta za prvi gol naše reprezentacije Mihaila Ristića.

Kraj 1.poluvremena, "orlovi" imaju minimalnu prednost

45.minut - Igraće se još jedan minut nadoknade vremena.

43.minut - Finiš prvog dela utakmice, Srbija rutinski čuva stečeno vođstvo.

39.minut - Under je uputio veoma neprecizan šut sa distance.

Detalj sa meča Turska-Srbija

35.minut - Aleksandar Mitrović se požalio na povredu, nakon duela sa Demirelom.

29.minut - Veliku šansu promašila je naša selekcija. Lazović je centrirao sa desne strane, Đuričić je malo skrenuo, a ona je stigla do Ristića koji je bio neprecizan. Žuti karton za Jukušlua.

27.minut - Prva prinudna izmena u domaćem sastavu. Kaldirima je zamenio Meraš po levom boku u defanzivi.

Proslava gola reprezentativaca Srbije

22.minut - GOOOOL! Srbija vodi golom Sergej Milinković-Savića. Sjajan centaršut Mihaila Ristića, nakon koga je vezista Lacija preciznim udarcem glavom doneo "orlovima" prednost!

17.minut - Hakan Čalhanoglu je pogodio samo živi zid.

16.minut - Stefan Mitrović je "požuteo", a Turci će imati veliku šansu iz slobodnog udarca nadomak kaznenog prostora. Fauliran je centarfor Burak Jilmaz.

11.minut - "Orlovi" su izveli prvi korner, uspostavljena je terenska ravnoteža, još uvek bez velikih prilika.

8.minut - Glavni sudija Kabakov je propustio da pokaže žuti karton domaćima, nakon brutalnog starta nad Filipom Đuričićem.

4.minut - Još jedan pokušaj domaćih, ovoga puta u okvir gola, ali je Dmitrović uspešno intrvenisao. Usledio je i udarac Kaldirima iz velike udaljenosti, mnogo bolji Turci na početku.

2.minut - Pritisak Turaka od samog starta. Karamana je izblokirao Milenković, domaći su izveli već dva kornera.

1.minut - Počela je utakmica.