SUPERLIGA: Drama u Kruševcu, Proleter iz penala do bodova

27.09.2020

15:55

Dve izuzetno zanimljive utakmice odigrane su u nedelju od 16 časova.

Fudbaleri Napretka

Dve utakmice devetog kola Superlige Srbije odigrane su u nedelju, a na njima je viđeno četiri gola. Pobedu su ostvarile ekipe Proletera i Metalca protiv Novog Pazara i Napretka.

Proleter je minimalnim rezultatom na svom terenu savladao Pazarce, a jedini pogodak postigao je Siniša Babić iz penala u 27. minutu meča.

U isto vreme je Metalac do pobede došao na gostovanju Napretku. Ekipa iz Gornjeg Milanovca je vodila od 18. minuta golom Filipa Antonijevića, a izgledalo je da će bod ostati u Kruševcu kada je šest minuta pre kraja Luka Milunović poravnao rezultat. Ipak, u durgom minutu sudijske nadoknade je Miloš Vranjanin doneo veliko slavlje gostima.

Superliga Srbije, 9. kolo

Petak

Voždovac – Radnički Niš 5:0 (3:0) /Vujnović 7, Putničanin 18, Milosavljević 27, Pantović 68, Stojčev 80/

Subota

Čukarički – Mačva 4:0 (1:0) /ostojić 35, Kajević 53, Birmančević 73, Endiaje 90/

Javor – Zlatibor 1:1 (1:1) /Radivojević 40 - Janjić 11/

Radnik – Rad 4:2 (1:1) /Makarić 3, Kričak 59, Pavlov 69, Danoski 79 - Jovanović 38, Busnić 62/

TSC – Spartak 3:0 (2:0) /Banjac 11, Lukić 43, Zec 68/

Mladost – Crvena zvezda 0:4 (0:1) /Gavrić 37, Katai 54, Falćineli 56, Pankov 70/