NATOČIO 400 LITRA GORIVA I PITA KAKO NEMA VIŠE?! Hrvati PANIČNO pune kanistere - ovo je nezapamćena scena! (FOTO)

Biznis

24.03.2026

13:08

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Haos.

NATOČIO 400 LITRA GORIVA I PITA KAKO NEMA VIŠE?! Hrvati PANIČNO pune kanistere - ovo je nezapamćena scena! (FOTO)

Foto: printskrin

Od ponoći su cene goriva na benzinskim pumpama u Hrvatska porasle, a već tokom noći i jutra pojavili su se prvi problemi u snabdevanju, što je izazvalo zabrinutost među vozačima širom njihove zemlje.

Poskupljenje odmah izazvalo nestašice

Prema informacijama koje stižu sa terena, pojedine pumpe suočavaju se sa nestašicom određenih vrsta goriva neposredno nakon povećanja cena. Čitaoci javljaju da su problemi registrovani u mestima Dugo Selo i Zaprešić, gde su pojedine benzinske stanice ostale bez zaliha, pre svega dizela.

Zagreb bez Eurodizela

Slični problemi zabeleženi su i u Zagreb. Na benzinskoj stanici kompanije INA u Vukovarskoj ulici, u blizini koncertne dvorane Lisinski, sinoć je bilo istaknuto obaveštenje da nema Eurodizela.

Ova informacija dodatno je uznemirila vozače, s obzirom na to da je reč o jednoj od prometnijih lokacija u glavnom gradu. Mada, kako i da bude goriva kada postoje oni koji sipaju, i ne pitaju koliko košta! 

Tako je u Virovitici, zabeležen gotovo nesvakidašnji prizor, kada je čovek napunio više od 400 litara dizela, i uz čeđenje kada je shvatio da nema ni kapi više, pitao zaposlene "KAKO TO DA VIŠE NEMA GORIVA?!"

Foto: printskrin

 

Sudeći po ovom slučaju, i punom gepeku kanistera za gorivo, građani Hrvatske su u velikoj panici. 

Nestašica se nastavila i ujutru

Prema najnovijim podacima, problem nije rešen ni tokom jutra. Na istoj benzinskoj stanici u Zagrebu ni danas nema dizela, što ukazuje da se ne radi o kratkotrajnom zastoju, već o ozbiljnijem poremećaju u snabdevanju.

Na ulazu u pumpu istaknuto je i dodatno obaveštenje da se Class Premium dizel prodaje po ceni običnog dizela, ali samo na dva agregata. Ova mera sugeriše da su raspoložive količine ograničene, kao i da se pokušava delimično ublažiti pritisak potrošača.

Ukoliko se ovakav trend nastavi, moguće su dodatne gužve na pumpama i dalji pritisak na snabdevanje, ali i direktno na vladu Hrvatske! 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading