UDARNO! SAD produžile licencu za rad NIS!
Izvor navodi da je ta odluka SAD usledila posle današnjih razgovora predsednika Aleksandra Vučića sa OFAK-om i Stejt departmentom, kao i sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom.
Foto: NIS
Posle 84 dana američkih sankcija Naftnoj industriji Srbije, vašingtonska administracija produžila je operativnu licencu za rad NIS-a do 23. januara.
Izvor RTS-a navodi da je ta odluka SAD usledila posle današnjih razgovora predsednika Aleksandra Vučića sa OFAK-om i Stejt departmentom, kao i sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom.
RTS nezvanično saznaje da bi do tada mogli da se završe i pregovori "Gasproma" sa mađarskim MOL-om o kupovini ruskog većinskog udela u NIS-u.
Detaljnije informacije pisma koje stiže iz Vašingtona i značaju operativne licence za NIS i Srbiju, predsednik Vučić građanima će saopštiti sutra na Radio-televiziji Srbije.
Protekle nedelje, 24. decembra, Kancelarija za kontrolu strane imovine (OFAK) izdala je novu licencu Naftnoj industriji Srbije, kojom se dozvoljavaju pregovori o prodaji ruskog udela sa produženim rokom do 24. marta.
Potvrđeno je da Rusi o prodaji svog udela pregovaraju sa mađarskim MOL-om.
Od uvođenja sankcija NIS-u nema uvoza sirove nafte jadranskim naftovodom, pančevačka rafinerija od 2. decembra ne radi, a Srbija se oslanja na državne rezerve i uvoz derivata.
Predsednik Vučić je ranije danas čestitao svim građanima Novu godinu i poručio da ćemo se u naredna 24 sata radovati fenomenalnim političkim vestima.
- U narednih 24 sata, verujem da ćemo se radovati fenomenalnim političkim vestima. Radili smo naporno. Zaslužili smo to. Živela Srbija - napisao je predsednik Srbije na društvenoj mreži X.
Dok se bori za Srbiju, strani lideri mu čestitaju
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je nove čestitke stranih zvaničnika povodom nastupajućih novogodišnjih i božićnih praznika.
Čestitke su uputili predsednik Savezne Republike Nemačke Frank-Valter Štajnmajer, kancelar Savezne Republike Nemačke Fridrih Merc, kao i premijer Kraljevine Španije Pedro Sančez, navodi se u saopštenju.
Predsedniku Vučiću praznike su čestitali i predsednik Republike Kipar Nikos Hristodulidis, predsednik Crne Gore Jakov Milatović, predsednik Republike Tadžikistan Emomali Rahmon, kao i predsednik Republike Sejšeli Patrik Herminije.
Predsedniku su čestitke stigle i od naslednog princa i premijera Kraljevine Bahrein Salmana bin Hamada el Halifa i Pape Lava XIV.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)