"DONETA ODLUKA O VANREDNOM POVEĆANJU MINIMALNE ZARADE": Premijer Macut saopštio odlične vesti - evo kada nas očekuju veće plate
Povećanje sa 450 na 500 evra.
Foto: Tanjug/MILOŠ MILIVOJEVIĆ
Premijer Đuro Macut izjavio je danas u Knjaževcu da je u prvih sto dana rada vlade doneta odluka o vanrednom povećanju minimalne zarade od 1. oktobra ove godine za 9,4 odsto, čime je minimalna cena rada povećana na 58.630 dinara, prenosi agencija Tanjug.
- U delokrugu Ministarstva finansija, a u okviru Socijalno ekonomskog saveta (SES), doneta je odluka o vanrednom povećanju minimalne zarade od 1. oktobra ove godine za 9,4 odsto, čime je minimalna cena rada povećana na 58.630 dinara, što je izraženo u evrima povećanje sa 450 na 500 evra - rekao je Macut na svečanoj sednici na kojoj je predstavio rezultate rada svog kabineta.
Istakao je da Republika Srbija beleži nominalni rast minimalne zarade od čak 98,3 odsto u periodu od 2020-2025. godine, odnosno realni rast od 37,5 odsto.
- Računajući i povećanje od 9,4 odsto koje nas očekuje u oktobru ove godine, kumulativne stope rasta će iznositi ukupno 103 odsto, odnosno 40,8 odsto realnog rasta. Naročito je značajno napomenuti da je ovaj napredak omogućen postignutim dogovorom svih strana u socijalno-ekonomskom dijalogu - naveo je Macut.
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (18)
Ema
25.07.2025 19:27
Odlicne vesti za gradjane koji rade za minimalnu platu
Kiki
25.07.2025 19:30
Macut obradovao sve građane Srbije.
Masa
25.07.2025 19:30
To su vrlo lepe vesti za sve
Kaja
25.07.2025 19:31
Minimalac i povecanje istog su odlicne vesti