VAŽNA VEST ZA OSMAKE! Oglasio se ministar prosvete Dejan Vuk Stanković, otkrio detalje o završnom ispitu


IZVOR: Republika - 06.05.2025 | 11:43


Podignuta je bezbednost prevoza testova i unapređena organizacija završnog ispita.

Foto: Tanjug/JADRANKA ILIĆ
VAŽNA VEST ZA OSMAKE! Oglasio se ministar prosvete Dejan Vuk Stanković, otkrio detalje o završnom ispitu

Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković oglasio se o završnom ispitu i bezbednosnom aspektu. On je razgovarao sa v.d. direktora JP "Pošta Srbije" Zoranom Anđelkovićem i tom prilikom je naveo da je to javno preduzeće značajan partner Ministarstva u procesu realizacije završnog ispita.

Kako je saopštilo resorno ministarstvo, Stanković je rekao da se distribucija testova za završni ispit vrši u saradnji sa JP "Pošta Srbije" i dodao da je ta saradnja prethodnih godina bila veoma pozitivna, prenosi Tanjug.

Foto: Shutterstock/AciiiDsgn

 

Dodao je da je podignuta bezbednost prevoza testova i unapređena organizacija završnog ispita.

- Razgovarali smo o stanju u obrazovnom sistemu, kao i mogućnostima produktivne i društveno-korisne saradnje, Ministarstva prosvete i JP "Pošta Srbije" i zajedničkih likovnih i literarnih konkursa za decu i učenike - rekao je Stanković.

Inače, maksimalni broj bodova po uspehu iz osnovne škole je 60 bodova, a dobijaju se tako što se prosek ostvaren na kraju šestog, sedmog i osmog razreda, zaokružen na dve decimale, sabere i zatim pomnoži brojem četiri.

Podsetimo, probni završni ispiti su završeni u većini osnovnih škola. Neki đaci su polagali ispit iz trećeg izbornog predmeta već 21. aprila, dok su svi učenici matematiku polagali istog dana – u petak, 23. aprila.

Probni ispit je trebalo da se održi još u martu, međutim, zbog celokupne situacije u školama, bio je odložen za mesec dana. 

BONUS VIDEO