DVE OSOBE POGINULE U STRAVIČNOJ NESREĆI U HRVATSKOJ! Vozač iznenada SKRENUO u suprotnu traku tokom vožnje u tunelu


IZVOR: Republika/A.G. - 10.02.2024 | 10:14


Nesreća se desila kada je mladi vozač Minija, krećući se iz smera Drage ka Brajdici, izgubio kontrolu nad vozilom usled nedozvoljene brzine i prešao u traku za vozila iz suprotnog smera.

Foto: youtube/Emergency München
DVE OSOBE POGINULE U STRAVIČNOJ NESREĆI U HRVATSKOJ! Vozač iznenada SKRENUO u suprotnu traku tokom vožnje u tunelu

Sinoć se dogodila teška saobraćajna nesreća u riječkom tunelu Pećine koja je rezultirala smrću dve osobe i teškim povredama obojice vozača.

Nesreća se desila kada je mladi vozač Minija, krećući se iz smera Drage ka Brajdici, izgubio kontrolu nad vozilom usled nedozvoljene brzine i prešao u traku za vozila iz suprotnog smera, direktno se sudarivši s teretnim vozilom kojim je upravljao 63-godišnjak iz Kukuljanova, prenosi Index.hr.

Nesreća u tunelu: Istraga trajala do kasno u noć

Istraga o uzrocima ove tragične nesreće trajala je do kasno u noć, a neslužbeni izvori su preneli da su poginuli putnici iz Minija bili u starosti od 19 i 51 godine, dok je 24-godišnji putnik iz Minija prošao s lakšim povredama. Preživeli vozači su hitno prevezeni u KBC na Sušaku.

Ova tragična nesreća još jednom je podsetila javnost na važnost poštovanja saobraćajnih propisa i vožnje pod odgovarajućim uslovima. Bezbednost u saobraćaju ponovo je postala aktuelna tema, posebno sa obzirom na teške posledice koje su nastupile kao rezultat ove nesreće.

Šta raditi u slučaju pronalaska beživotnog tela?

Pronalaženje beživotnog tela može biti veoma emotivno i stresno iskustvo. Ako se nađete u takvoj situaciji, sledite ove korake:

Pozovite hitnu pomoć:

U većini zemalja, pozivanje hitne pomoći (broj 112 ili lokalni hitni broj) prvi je korak. Obavestite ih o situaciji i pratite njihove instrukcije.

Ne dirajte telo:

Ostanite smireni i ne pokušavajte dirati ili pomerati telo. Postoji mogućnost da su prisutne forenzičke ili medicinske činjenice koje bi mogle biti bitne za istražitelje.

Obavestite policiju:

Ako niste već obavestili policiju, učinite to odmah. Oni će pokrenuti istragu i preduzeti dalje korake prema potrebi.

Ostanite na mestu događaja:

Ako je to moguće, ostanite na mestu događaja dok ne stignu hitna pomoć i policija. Važno je da ne menjate ništa na mestu događaja kako biste sačuvali integritet scene.

Potražite podršku:

Pronalaženje beživotnog tela može biti traumatizirajuće iskustvo. Potražite podršku od prijatelja, porodice ili stručnjaka za mentalno zdravlje kako biste obradili svoja osećanja i reakcije.

Saradnja sa vlastima:

Saradnja sa vlastima i pridržavanje njihovih instrukcija ključni su u ovakvim situacijama. Ako imate informacije koje bi mogle pomoći u istrazi, podelite ih s odgovarajućim autoritetima.

Nemojte se libiti zatražiti pomoć ako vam je potrebna. Postoje organizacije i resursi koji pružaju podršku onima koji su svedoci ili se suočavaju s traumatičnim događajima.

(Index.hr)

BONUS VIDEO