BRAVOOO, DUCI! Lajović PRESLIŠAO grend slem ŠAMPIONA!

IZVOR: Republika - 04.10.2023 | 08:50

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Šangaju, pošto je savladao Švajcarca Stana Vavrinku rezultatom 2:0 (po setovima 6:4, 7:6 (9:7)).

Sjajnu partiju pružio je Duci protiv trostrukog grend slem šampiona, koga je dobio posle bolje igre tokom celog meča.

Lajović je fenomenalno otvorio meč, napravivši brejk već u prvom gemu uvodnog seta koji je potom osigurao (2:0), da bi u sedmom ponovo iznenadio Švajcarca i poveo s ubedljivih 5:2.

U narednom poenu, Stan Vavrinka je uspeo da vrati izgubljeno i smanji na 5:3, ali se Staropazovčanin nije dao, pa je preostali sačuvao i do kraja slavio s 6:4.

Po dva brejka viđena su u drugom setu na obe strane. Švajcarac je napravio prvi u trećem, da bi Dušan uzvratio ribrejkom i odmah izjednačio na 2:2. Ponovo je Vavrinka bio prisebniji u sedmom i opet iznenadio Srbina, kada je poveo s 4:3, ali je situacija bila preslikana, te je Lajović novim ribrejkom vratio egal u duel.

Stan Vavrinka

Odlučivao je taj-brejk. Lajović je prvi napravio brejk i poveo s 5:3, međutim, Vavrinka je uzvratio i izjednačio na 5:5.

Ipak, u 16. gemu pogrešio je Švajcarac, to je Srbin kaznio i rezultatom 9:7 izborio plasman u narednu rundu.

Protivnik Dušana Lajovića za plasman u treće kolo biće Talon Grikspor iz Holandije, koji je bio slobodan u prvoj rundi.