Nameštaljka ili čudo? Beloruskinja ispustila 6:0, 5:0 i 0:30! Marina priredila največi preokret u istoriji tenisa!

IZVOR: Republika - 10.07.2022 | 09:42

Nositeljka bila na samo dva poena od pobede, ali joj ni to nije bilo dovoljno.

Beloruska teniserka Julija Hatuka ušla je u anale "belog sporta", pošto je uspela da izgubi meč u kom je vodila sa 6:0, 5:0 i 0:30 na servis protivnice.

Bio je to duel u prvom kolu kvalifikacija za WTA turnir serije 250 u Budimpešti, a najveći preokret u istoriji tenisa priredila je Marina Basols iz Španije.

Naime, Hatuka je sa nulom osvojila prvi set, a sve je išlo ka tome da će i u drugom biti viđen isti scenario. Beloruskinja je vodila 5:0 u drugom setu i na servis Španjolke je imala 0:30.

Julija Hatuka

Međutim, od tog momenta se sve okrenulo za 180 stepeni i Basols je osvojila prvo taj servis gem, a potom i šest narednih, čime je došla do izjednačenja u setovima.

Marina je i u trećem setu nastavila u istom ritmu, povela je sa 3:0 i to sa dva brejka, ali je onda Julija prekinula njenu seriju od deset vezanih osvojenih gemova. U nastavku seta je Hatuka došla do izjednačenja (4:4), ali je onda Basols osvojila dva sledeća gema i plasirala se u naredno kolo.

Na kraju, meč je završen pobedom španske teniserke od 0:6, 7:5, 6:4, posle dva sata i 15 minuta igre.