Epski preokret na Vimbldonu: Nosilac vodio 2:0 u setovima i imao meč lopte, pa ispao od 43. tenisera sveta!

IZVOR: Republika - 04.07.2022 | 15:01

Autsajder se domogao četvrtfinala.

Australijski teniser Aleks De Minor propustio je ogromnu šansu da se plasira u četvrtfinale ovogodišnjeg Vimbldona.

On je bio postavljen za 19. nosioca u Londonu, ali je takmičenje završio tako što je ispustio veliku prednost u osmini finala protiv 43. reketa planete Kristijana Garina.

Čileanac je na kraju posle četiri sata i 38 minuta igre slavio rezultatom 3:2 (2:6, 5:7, 7:6, 6:4, 7:6).

De Minor je osvojio prva dva seta, a u trećem je u taj-brejku poražen sa 7:3. Četvrti set je nešto lakše pripao Garinu, a u petom je super taj-brejk osvojio Čileanac sa 10:6. Međutim, do odlučujućeg gema je lako moglo da ne dođe, da je Australijanac pri vođstvu od 5:4 u petom setu iskoristio jednu od dve uzastopne meč lopte na protivnikov servis.

Garin će se za polufinale boriti sa Nikom Kirjosom ili Brendonom Nakašimom.