OPORAVIO SE OD SRPSKIH PORAZA: Medvedev osvojio Marsej!

IZVOR: Republika - 14.03.2021 | 16:26

Ruski teniser Danil Medvedev novi je šampion ATP turnira u Marseju.

Novak Đoković i Danil Medvedev

Medvedev je u velikom finalu rezultatom  2:1 (6:4, 6:7, 6:4) savladao domaćeg igrača Pjera Iga Erbera. Duel je trajao 134 minuta.

Medvedev je tako stigao do prve titule u sezoni, nakon što je na AO i Roterdamu doživeo dva uzastopna poraza od srpskih tenisera Novaka Đokovića i Dušana Lajovića.

Što se tiče meča, Rus je napravio brejk u petom gemu, koji mu je Erber odmah uzvratio u narednom, ali je Rus vezao i drugi brejk u sedmom gemu. Sigurnim servis gemovima je održao prednost i došao do prednosti.

U drugom setu nije bilo brejkova. Medvedev je spasao tri brejk lopte, a Erber jednu. Medvedev je imao 4:2 u taj-brejku, ali je onda Erber zaigrao odlično, osvojio narednih pet poena i došao do izjednačenja u setovima.

Nije bilo brejk lopti u odlučujućem setu, sve do desetog gema, pri rezultatu 5:4 za Medvedeva. Erber je veoma loše servirao, Rus je stigao do dve meč lopte i iskoristio je prvu.