ORILO SE "BOŽE PRAVDE"! Aleksandra Perišić donela ZLATNU MEDALJU Srbiji!

IZVOR: Republika - 11.10.2023 | 18:41

Srpska tekvondistkinja trijumfovala na Gran priju u Kini.

Srpska tekvondistkinja Aleksandra Perišić osvojila je zlatnu medalju na Gran priju u Kini, pošto je u finalu kategorije do 67 kilograma savladala Saru Šari iz Belgije rezultatom 2:0.

Aktuelna vicešampionka sveta je osvajanjem zlata na Gran priju u kineskom Taijuanu napravila veliki korak ka plasmanu na Olimpijske igre u Parizu, jer je dobila značajan broj bodova koji će joj otvoriti put ka obezbeđivanju olimpijske vize u prestonici Francuske.

Na takmičenju u Kini učestvovalo je ukupno 256 sportista, dok je Aleksandra sa novim zlatom nastavila seriju odličnih rezultata.

Podsetimo, ona je pre nekoliko meseci osvojila i najsjajnije odličje na Evropskim igrama, kada se takođe sa postolja orilo "Bože pravde".