LUKA BIO POSLEDNJI U KVALIFIKACIJAMA, PA PORUČIO: Nije to tako loš rezultat!

IZVOR: Republika - 20.03.2022 | 10:54

Srpski atletičar Luka Trgovčević zauzeo je poslednje mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi na dvoranskom Svetskom prvenstvu u Beogradu, u disciplini 60 metara sa preponama.

On je trku završio za 7,89 sekundi, a iz njegove grupe su u polufinale prošli Britanac Dejvid King sa vremenom 7,65, Amerikanac Džeret Iton sa 7,66 i Rubin Volters iz Trinidad i Tobaga (7,69).

Ipak, Luka posle trke nije klonuo duhom.

Nije loš rezultat za 10 ujutru. Napravio sam veliku grešku na petu, tu sam dosta izgubio. Nisam mogao da se zaletim u finišu kako treba. Ovo mi je prvo SP, iduće će biti bolje. Počinjem odmah treninge za Evropsko. Očekujem da ću tamo nastupiti. Moj cilj da stignem bar do finala na Evropskom prvenstvu - rekao je Trgovčević.

Nastavio je u dahu.

Tamo trčim 110. Ove godine sam na 60 bio bolji nego prošle godine, konstantno sam trčao ispod 7,90. Sigurno ću trčati lični rekord, video sam kako su na treningu vremena dobra.

Na kraju se zahvalio navijačima.

Bilo je fantastično, publika je fantastična. Kada su me zvali na startu, nisam nikada tako nešto doživeo - poručio je Srbin.