CRVENA ZVEZDA SRUŠILA PODGORIČANE: Kampaco plesao protiv Crnogoraca

IZVOR: Republika - 19.03.2023 | 20:44

Argentinac dominirao u nekadašnjem Pioniru.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Studentski centar rezultatom 90:70 (29:26, 17:11, 24:19, 20:14), u okviru 22. kola AdmiralBet ABA lige.

Početak meča u dvorani "Aleksandar Nikolić" nije oduševio navjače crveno-belih, pošto su njihovi ljubimci igrali lošu odbranu i dopustili su Podgoričanima da postignu 26 poena u prvoj četvrtini. Srećom po ekipu Duška Ivanovića, napad je bio na nivou, pa je zbog toga na kraju uvodne deonice bilo 29:26 za domaći sastav.

Tim sa Malog Kalemegdana je znatno bolje zaigrao u drugom kvartalu, u kom je došao i do dvocifrene razlike u jednom trenutku. Ipak, do poluvremena je crnogorska ekipa uspela da smanji zaostatak na 'minus devet' (46:37).

Zvezda je u trećoj četvrtini kontrolisala utakmicu, razlika nije padala, a uoči poslednjih deset minuta su crveno-beli vodili 70:56. Tokom četvrte deonice je šampion Srbije rutinski priveo meč kraju.

Najzaslužniji za pobedu Crvene zvezde bio je Fakundo Kampaco, koji je imao 23 poena i sedam asistencija. Osim njega, dvocifren je bio još samo Stefan Marković koji je skupio 11 koševa.

Kod gostiju se istakao Danilo Tasić sa 16 poena, a 14 je postigao Flečer Megi.

Crvena zvezda - Studentski centar 90:70 (29:26, 17:11, 24:19, 20:14)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

GLEDALACA: 1.458

SUDIJE: Denis Hadžić, Tomislav Stapić, Nermin Nikšić.

CRVENA ZVEZDA: Holand 7, Vildoza 9 (4ukr), Lazarević 3 (7sk), Kampaco 23 (7as), Mitrović 7 (6sk), Martin, Ivanović 6, Ilić 1, Marković 11, Kuzmić 8 (8sk), Petrušev 8, Bentil 7.

STUDENTSKI CENTAR: Megi 14, Pavlićević 5 (6as), Ivanović 9, Vučeljić, Slavković, Hadžibegović 9, Goranović, Tasić 16, T. Ivišić 10 (7sk), Z. Ivišić, Drežnjak 7, Dogan.

Zvezdi je ovo bila 18. pobeda u regionalnoj ligi, a ima i tri poraza, pa zauzima drugo mesto na tabeli. Sa druge strane, Podgoričani imaju skor 10-12 i trenutno su na osmoj poziciji, poslednjoj koja vodi u plej-of.