KATASTROFA ZA VEČITE: Radonjićev Pao pao trojkom uz zvuk sirene

IZVOR: Republika - 10.02.2023 | 22:23

Poraz "zelenih" ne boli samo njihove navijače, već i pristalice Crvene zvezde i Partizana.

Košarkaši Panatinaikosa poraženi su na svom parketu od Valensije u okviru 24. kola Evrolige.

Utakmica u Atini završena je rezultatom 91:92 (26:21, 23:21, 19:27, 23:23), u korist gostiju.

Ekipa koju sa klupe predvodi Dejan Radonjić je odigrala odlično prvo poluvreme, zatim je popustila u trećoj četvrtini kada su Španci preokrenuli. Međutim, u poslednjoj deonici je Pao bio u vođstvu i pred poslednji napad gostiju je imao dva poena prednosti (91:89). Ipak, Kris Džons je uz zvuk sirene pogodio trojku za pobedu Valensije.

Upravo Džons je goste vodio do trijumfa sa 24 poena, Kajl Aleksander je dodao 16, a Viktor Klaver 13.

Na drugoj strani je prednjačio Paris Li sa 25 poena, dok je dva manje imao Arturas Gudaitis. Dvocifreni su takođe bili Met Tomas sa 13 i Dvejn Bejkon sa deset koševa.

Ova pobeda Valensije nikako ne odgovara beogradskim večitim rivalima, koji su zbog borbe za Top 8 svim srcem bili uz Panatinaikos. (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-42527-42914"));