ZVEZDA SLAVILA U DERBIJU: Crveno-beli srušili Budućnost u dramatičnoj završnici! (VIDEO)

IZVOR: Republika - 10.10.2022 | 18:05

Tim sa Malog Kalemegdana porazio Podgoričane.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u dvorani "Aleksandar Nikolić" Budućnost u derbiju drugog kola regionalne AdmiralBet ABA lige rezultatom 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14).

Crveno-beli su tokom gotovo celog meča imali kontrolu, što jasno ilustruje činjenica da su gosti samo u dva navrata bili u prednosti (25:24 i 57:55).

Međutim, problematičan period ekipe sa Malog Kalemegdana bio je u drugoj polovini treće i prom delu poslednje deonice, kada su Podgoričani bili u seriji od 17:4, kojom su sa najvećeg minusa (51:40) došli do vođstva (57:55).

Ipak, do kraja utakmice je Zvezda uspela da se vrati i da upiše važnu pobedu.

Najzaslužniji za trijumf Crvene zvezde bili su Ben Bentil sa 16 poena, odnosno Filip Petrušev i Luka Mitrović sa po 15, s tim što je iskusniji od pomenutog tandema imao i devet uhvaćenihj lopti. Osim njih, dvocifren je bio i Džon Holand sa deset koševa.

Na drugoj strani je prednjačio Igor Drobnjak koji je sa 19 poena jedini bio dvocifren.

Crvena zvezda - Budućnost 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Saša Pukl, Damir Javor, Josip Radojković.

CRVENA ZVEZDA: Holand 10, Lazarević 2, Adams 2, Mitrović 15 (9sk), Lazić 2, Martin, Raduljica 7, Ivanović (7as, 6sk), Ilić, Petrušev 15, Topić, Bentil 16.

BUDUĆNOST: Rejnolds 8, Bel-Hejns 5, Šehović, Atić 4, But 4, Lazić 2, Vajt 2, Ilić, Jagodić-Kuridža 5 (11sk), Drobnjak 19, Popović 8, Kamenjaš 8.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 69:65.

40. minut - Bentil je ubacio oba penala - 69:65.

40. minut - Popović daje koš za 67:65. Potom je Bentil fauliran, a do kraja je ostalo 16 sekundi.

39. minut - Sada je Rejnolds ubacio dva penala. Zvezda vodi 67:63.

39. minut - Adams pogađa dva slobodna bacanja za 67:61.

39. minut - Popović ubacuje dva penala i smanjuje na 65:61.

38. minut - Bentil pogađa oba slobodna bacanja - 65:59.

37. minut - Vajt pogađa zicer, a na drugoj strani Mitrović biva bez greške sa linije penala. Zvezda vodi 63:59.

36. minut - Trojka Holanda za 61:57, gosti traže minut odmora.

Džon Holand protiv Budućnosti

36. minut - Polovičan sa linije penala bio je Mitrović, čime je vratio prednost domaćem timu - 58:57.

34. minut - Mitrović prekida sušan period Zvezde - 57:57.

34. minut - Duga dvojka Drobnjaka, Budućnost vodi 57:55. Zvezdin trener Jovanović traži tajm-aut.

33. minut - Atić pogađa posle sjajne asistencije Kuridže. Nerešeno je u Beogradu - 55:55.

32. minut - Aleksandar Lazić u kontri pogađa i Budućnost prilazi na 'minus dva' - 55:53.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 55:51.

30. minut - Siguran sa linije penala bio je Jagodić-Kuridža, a potom je Drobnjak ubacio trojku za 55:51.

29. minut - Lazić ubacuje dva slobodna bacanja, crveno-beli vode 55:46.

28. minut - Raduljica je bio polovičan sa linije penala - 53:46.

28. minut - Flouter Buta za 52:46, Zvezda zove tajm-.aut.

27. minut - Popović pogađa na drugi obruč, a Mitrović ubacuje jedno od dva slobodna bacanja. Crvena zvezda vodi 52:44.

26. minut - Drobnjak je dao koš u kontri za 51:42.

25. minut - Tri penala je pogodio Petrušev - 51:40.

24. minut - Zakucavanje Kamenjaša, pa pogodak Petruševa - 48:40.

23. minut - Trojka Petruševa za 46:38.

22. minut - Trojkom je drugo poluvreme otvorio Rejnolds. Zvezda vodi 43:38.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 43:35.

20. minut - Sjajan pogodak Bentila posle rolinga, pa trojka Rejnoldsa - 41:33.

19. minut - Mitrović pogađa iz odbojke za 39:30.

18. minut - Pogodak Holanda sa distance, a na drugoj strani Jagodić-Kuridža ubacuje jedno od dva slobodna bacanja - 37:30.

16. minut - Atić je pogodio uz puno osećaja za 35.29.

15. minut - Popović daje dvojku, a Holand i Bentil trojke. Crvena zvezda vodi 35:27, a gosti traže minut pauze.

14. minut - Petrušev kompletira 2+1, pa onda ubacuje još dva penala. Crveno-beli opet vode, sada je 29:25.

13. minut - Budućnost prvi put vodi, Drobnjak je dao još dva bacanja. 25:24 za goste.

12. minut - Drobnjak je četiri vezana penala realizovao. Zvezda vodi 24:23.

11. minut - Novi pogoci Raduljice. Zvezdin centar je na 6/6 sa linije penala. Potom je dva bacanja pogodio i Petrušev - 24:19.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine, Crvena zvezda vodi 20:19.

10. minut - Raduljica pogađa još dva slobodna bacanja. Zatim je Drobnjak pogodio ludačku trojku sa devet metara u poslednjoj sekundi napada - 20:19.

9. minut - Raduljica sa linije penala postiže dva pogotka, a Drobnjak na drugoj strani pogađa trojku. Zvezda vodi 18:16.

8. minut - Popović poentira u kontri i smanjuje na 16:13, a Zvezdin Vladimir Jovanović reaguje tajm-autom.

7. minut - Dva pogotka Kamenjaša na ziceru, između kojih je viđeno novo zakucavanje Lazarevića. Rezultat je 16:11.

Stefan Lazarević protiv Budućnosti

6. minut - Bel-Hejns kompletira 2+1, a na drugoj strnai za 14:7 zakucava Lazarević.

6. minut - Monstruozno zakucavanje Holanda za 12:4, a trener gostiju Vladimir Jovanović zove tajm-aut.

5. minut - Novi koš Bentila, a seriju Zvezde prekida Jagodić-Kuridža. Domaći tim vodi 10:4 posle pogođenog penala Mitrovića.

3. minut - Još dva poena Bentila - 7:2.

2. minut - Trojka Bentila - 5:2 za Zvezdu.

2. minut - Prve poene na meču postiže Luka Mitrović, a Bel-Hejns na drugoj strani donosi izjednačenje Podgoričanioma. Rezultat je 2:2.

Utakmica je počela!

17.40 - Očekuje se vrela atmosfera u hali "Aleksandar Nikolić", a cene ulaznica za meč se kreću od 600 do 15.000 dinara.

17.00 - Utakmica u nekadašnjem "Pioniru" počinje za sat vremena.

Uvod

Crveno-beli su ubedljivim trijumfom nad MZT-om otvorili novu sezonu, da bi potom doživeli očekivan poraz na gostovanju šampionu Evrope, ekipi Efesa na startu Evrolige.

Sa druge strane, Podgoričani su posle uvodnog kola AdmiralBet ABA lige bili prvi na tabeli, pošto su sa ogromnih 94:59 savladali Split.

Tim sa Malog Kalemegdana derbi meč dočekuje "osakaćen", pošto Vladimir Jovanović zbog povreda ne može da računa na Nemanju Nedovića, Ognjena Dobrića i Stefana Markovića.