Od sjaja do očaja! Srbija prosula pobedu, Letonci raščerupali indisponirane "orlove"! (VIDEO,FOTO)

IZVOR: Republika - 30.06.2022 | 16:00

Košarkaši Srbije poraženi su u okviru petog kola kvalifikacija za Mundobasket u Rigi od selekcije Letonije sa 66:59.

Niko nije verovao da će Srbja prosuti plus devet sa početka drugog poluvremena, ali eto... Desilo se! "Orlovi" su bili nadomak trijumfa u Rigi, ali je nakon napada za plus 11 sve krenulo po zlu za naš tim.

Letonci su stegli odbranu i počeli da sipaju trojke sa svih strana, a strah kod naših košarkaša uvukao se u kosti. Problem je bio da ubacimo i bacanje, a domaćin je do kraja duela dodatno podigao agresivnost u oba pravca i na kraju zasluženo slavio. Najefikasniji u našem timu bili su Aleksa Avramović i Vanja Marinković, sa 16 i 12 poena. Na drugoj strani Artur Kuruc je ubacio 13 poena, a Klavs Čavars i Andrejs Gražulis po 10 poena.

Pošto se rezultati iz ovog dela takmičenja prenose u narednu rundu gde će protivnici sigurno biti Turska, Grčka i Velika Britanija, a vizu za Mundobasket overavaju samo tri ekipe, ovaj meč bio je od velike važnosti za oba tima. Na kraju, Letonija je pobedila "orlove" i smeši joj se prenos bodova u narednu fazu.

Srbija je ovim porazom izgubila sve šanse za prvo mesto nakon druge runde kvalifikacija, dok će duel protiv Belgije u Nišu (nedelja, 3. jul) odlučiti da li će se naša selekcija dalje plasirati sa druge ili treće pozicije.

- Kvalifikacije za Mundobasket - 5. kolo -

LETONIJA - SRBIJA 66:59 (13:12, 12:19, 21:7, 20:21)

Dvorana: Arena Riga (Riga)

Sudije: Antonio Konde (Španija), Lorenco Baldini (Italija), Ventsislav Velikov (Bugarska)

Letonija: Berzins, Grazulis, Kuruc, Lomaš, Pasečniks, Ate, Davis Bertans, Dairis Bertans, Čavars, Lejmanis, Šmits, Žagars

Srbija: Davidovac, Jagodić Kuridža, Jaramaz, Marjanović, Todorović, Avramović, Bjelica, Dangubić, Marinković, Petrušev, Ristić, Uskoković

TOK MEČA:
ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj meča, Srbija je poražena u Rigi! Potpuno smo se raspali u drugom delu meča!

Marinković trojkom vraća nadu, ali vremena je sve manje - 64:48!

Letonci imaju plus 15 - 60:45 i mirne glave ulaze u finiš meča. Manje od tri minuta do kraja meča.

Sredina poslednje deonice, Srbija pred porazom - 55:41 vodi domaćin!

Ponovo Bertans, ali ovoga puta za dva - plus 13 za Letonce!

Kraći prekid u Rigi, nesportske za Šmica i Marinkovića.

Bertans trojkom pokopava Srbiju, plus 11 - 49:38!

TREĆA ČETVRTINA:

Trojka domaćina za plus četiri - 40:36, Srbija u debelom problemu!

Bjelica sa penala prekida seriju domaćina - 37:36. dva minuta do kraja trećeg perioda.

Trojka Kuruca, serija Letonije i dalje traje (9:0). Domaćin vodi sa 37:35!

Svega plus dva za Srbiju - 34:32 na četiri minuta do kraja treće deonice.

Letonci u mini seriji - 34:30!

Prvi poeni za Letoniju nakon pet minuta igre u nastavku - trojka Kuruca za 34:28!

Dangubić trojkom vodi Srbiju na maksimalnih plus devet - 34:25!

Bez poena u prva dva minuta drugog dela igre na obe strane.

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena, Srbija je u finišu druge deonice preuzela sve konce igre u svoju korist i sa prednošću od 31:25 odlaze na odmor.

Moćni Dejan Davidovac kupi ofanzivni skok, Srbija preokreće rezultat 27:25 - finiš prvog dela utakmice. Dobra rola bovšeg asa Crvene zvezde ove večeri.

Serija domaćeg tima i dalje traje. Plus tri ima domaćin - 23:20, ali Avramović ponovo pogađa za tri - 23:23! Tri i po minuta do kraja prvog dela meča.

Sredina prvog dela meča, Letonija ponovo vodi 21:20!

Jaramaz iz ugla cepa mrežicu za 19:16 - vodi Srbija!

Srbiju za sada u životu drži Avramović, bek Partizana je novim poenima, ovoga puta za dva sa poludistance vratio prednost na stranu našeg tima - 16:15!

Todorović pogađa za novo vođstvo našeg tima - 14:13, ali Kuruc vraća!

PRVA ČETVRTINA:

Kraj prvih deset minuta, Letonci imaju prednost - 13.12.

I Davidovac postiže svoje prve poene na kraju prve deonice - 12:11 za Srbiju. Minut odmora od strane domaće selekcije.

Prvo vođstvo za Srbiju na ovom meču, prodor Marinkovića za 10:9!

Nova trojka Avramovića na tri minuta do kraja prve deonice - 7:6 vodi Letonija. Aleksa je za sada jedini strelac u našem timu.

Sredina prve deonice, mali broj poena - Petrušev pravi korake i nastavlja sa lošom igrom...

Loš početak našeg tima domaćin ima plus četiri 7:3 - Petrušev za sada bez poena, iako je imao dva zicera.

Avramović cepa mrežicu sa osam metara - 5:3!

Srbija već dva minuta bez poena, Letonija ima prednost od 5:0.

Kleimanis trojkom započinje ovaj duel, Letonci vode sa 3:0.