EVROLIGA: Francuska drama pripala Armaniju!

IZVOR: Republika - 07.04.2022 | 20:53

U drugom susretu večerašnjeg evroligaškog programa u Francuskoj sus snage odmerile ekipe ASVEL-a i milanskog Armanija.

Nakon velike borbe i drame u finišu susereta Armani je slavio na gostovanju ekipi ASVEL-a rezultatom 81:80 (20:23, 20:18, 23:15, 18:24)

Dve ekipe su u ovaj susret ušle sa različitim ambicijama. Ekipa ASVEL-a nalazi se u donjem delu tabele bez ikakve šanse da se domognu doigravanja, a sa druge strane ekipa iz Milana traži trijumf kojim bi obezbedili što bolju poziciju pred evroligaški plej-of.

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, pa su domaćini na "veliki odmor" otišli samo sa poenom prednosti.

Tokom treće deonice na površinu je isplivao kvalitet, pa je ekipa Armanija stigla do osetnije prednosti. U poslednjih deset minuta susreta italijanska ekipa je ušla sa prednošću od sedam poena prednosti.

Ipak, domaćin u poslednjih deset minutaigra uspeva ne samo da uhvati rezultatski priključak, već i da povede, pa je sam finiš meča obeležila rezultatska drama.

Na kraju ekipa iz "grada mode" je ostvarila važan trijumf rezultatom 81:80.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Dilejni sa 24 postognuta poena, dok se u francuskoj ekipi istakao Lajti sa 28.