VAŽNA POBEDA SALETOVOG FENERA! Barsa DEKLASIRALA Panatinaikos!

IZVOR: Republika - 03.02.2022 | 22:30

Od srpskih igrača istaknutu rolu večeras imao je jedino Marko Gudurić sa 17 poena!

Košarkaši Bajerna savladali su Makabi u Minhenu ubedljivim rezultatom 70:52.

Nakon prvog poluvremena u kome je viđena ravnopravna borba, košarkaši domaćih pojačali su ritam i bez problema slomili Makabi.

Jedini dvocifren u pobedničkoj ekipi bio je Kori Volden sa 13 poena, dok je Vladimir Lučić upisao devet poena. Drugi srpski košarkaš u redovima minhenskog Bajerna Ognjen Jaramaz upisao je pet poena.

Kod Makabija je dvocifren bio samo Vilbekin sa 20 poena, dok su Rejnolds i Žižić ubacili po sedam poena.

U istom terminu košarkaši Fenerbahčea savladali su Olimpiju u Milanu u važnom meču u borbi za plej-of rezultatom 71:60.

A utakmicu je obeležila tuča na kraju meča koju je pokrenuo Marko Gudurić.

Do pobede ih je predvodio Marko Gudurić sa 17 poena, dok je dvocifren bio i Buker sa 12 poena.

U redovima italijanske ekipe istakli su se Bentil sa 12 i Dilejni sa 11 poena.

U poslednjem meču dana Barselona je ubedljivo savladala Panatinaikos 86:60.

Srpski reprezentativac Nemanja Nedović nije igrao, dok je Stefan Jović za 17 minuta provedenih na parketu postigao dva poena.

Domaćina su do pobede predvodili Hejs sa 14 i Eksum sa 12, dok je Mirotić postigao devet poena.

U poraženom sastavu istakli su se Papajanis sa 18 i Mejkon sa 12 poena.