Aston Vila - Lil 2:1

Votkins '13, Mekgin '56; Diakite '84

Klub Briž - PAOK 1:0

Vetlesen '6,

Dobili smo i prve rezultate u nokaut fazi Lige Evrope i Lige konferencija, a definitivno najveće iznenađenje priredila je Atalanta pobedivši Liverpul sa 3:0 na Enfildu! Apsolutni heroj tima iz Bergama bio je Skamaka sa dva pogotka, a trijumf je potvrdio Pašalić.

A najprijatnije iznenađenje ove sezone, četa Ćavija Alonsa nastavlja da niže uspehe. Golovi u poslednjim minutima počinju da im budu zaštitni znak, pošto su pogocima u 83. i 90 "farmaceuti" stekli kapitalnu prednost pred revanš sa Vest Hemom.

Roma i Milan odigrali su kvalitetan meč, ali je rezultat ostao na 1:0 iz 17. minuta i pogotka Manćinija, iako su "rosoneri" imali pregršt šansi da se vrate u igru.

Benfika je savladala Marsej zahvaljujući Rafa Silvi i Di Mariji, a što se tiče Lige konferencije, Živkovićev PAOK nije uspeo da priredi iznenađenje u Belgiji i slavi nad Klub Brižom. Aston Vila je kod kuće pobedila Lil sa 2:1 golovima Votkinsa i Mekgina i u Francusku ide rasterećenija.

Revanš mečevi su zakazani za 18. april.

TOK MEČEVA

KRAJ

90. minut - Golovi u poslednjim minutima meča postaju zaštitni znak Bajer Leverkuzena - Bonifejs pogađa u nadoknadi za ogromnih 2:0 nad Vest Hemom!

84. minut - Diakite smanjuje u Birmingemu na 2:1, ovog puta je sigurno gol za Lil.

83. minut - Dva gola u istom minutu! San Leverkuzena o tripleti ove sezone nastavlja da živi, pošto je Hofman pogodio za prednost protiv Vest Hema. A ogromno iznenađenje u Liverpulu i katastrofa domaćeg tima nastavlja da raste! Pašalić je dotukao "redse" i Atalanta vodi sa 3:0!

67. minut - Obamejang smanjuje na 2:1 u Lisabonu!

66. minut - Gudmunđson je smanjio na 2:1 za Lil protiv Aston vile, ali je pogodak nakon VAR intervencije poništen.

60. minut - Liverpul je na kolenima na Enfildu! Atalanta preko dvostrukog strelca Skamake pravi čudo i odlazi na 2:0!

56. minut - Mekgin je postigao vrlo lep pogodak i povisio na 2:0 protiv Lila!

52. minut - Sjajni Di Maria donosi Benfici ogromnih 2:0 protiv Marseja!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minut - Skamaka je zaledio Enfild. Atalanta vodi protiv Liverpula.

17. minut - Roma vodi protiv Milana u duelu italijanskih klubova. Manćini je doneo radost gostima na San Siru.

16. minut - Rafa Silva donosi prednost Benfiki protiv Marselja u Lisabonu.

13. minut - Gori Birmingem! Aston Vila golom Votkinsa od 13. minuta vodi.

6. minut - PAOK i Živković gube u Brižu. Strelac je Vetlesen!

POČELI SU MEČEVI

UVOD

Poslebnu pažnju srpske javnosti privlači prvoizbučeni okršaj između Milana i Rome, s obzirom da će oči u oči biti naši internacionalci Mile Svilar(?) iz Rima, i Luka Jović u crveno-crnom dresu. Izvlačenje ovog para takođe znači da će Italija sigurno imati makar jednog predstavnika u polufinalu.

Takođe, uzbudljiv može biti duel između Liverpula i Atalante. Dve ekipe, izrazito ofanzivno orijentisan, mogu doneti puno golova, a tako i veoma uzbudljive mečeve. Kako je sam nemački stručnjak najavio, ovo će mu biti poslednja sezona u klubu, a sigurno da će zato hteti da se oprosti sa evropskim trofejom.

Jirgen Klop

Najveći hit evropskog fudbala, na čelu sa Ćabijem Alonsom, doćekaće engleskog predstavnika Vest Hem. Aktuelni šampion Lige konferencije pred sobom će imati paklen zadatak, s obzirom da im sleduje okršaj sa glavnim pretendentom na Bajernov tron u Nemačkoj.

Poslednji susret je između Benfike i Marseja, i deluje da će oni privući najmanje medijske pažnje.

Takođe, Milan ili Roma će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvomeča Bajer Leverkuzen - Vest Hem, dok će Benfika ili Marselj protiv Liverpula ili Atalante.

Prve utakmice četvrtfinala Lige Evrope su 11. aprila, dok su revanši zakazani za 18. april.