RAČIĆ RAZBESNEO ŠAMPIONA! Uroš POCEPAO mrežu Napolija, Sasuolo doživeo KATASTROFU! (VIDEO)

IZVOR: Republika/ S.M. - 28.02.2024 | 19:56

Fantastičan pogodak reprezentativca Srbije nedovoljan da se izbegne debakl.

Fudbaleri Napolija deklasirali su Sausolo na gostovanju rezultatom 1:6 (1:3) u odloženom meču 21. kola Serije A.

Meč kod domaćih je obeležio srpski reprezentativac Uroš Račić koji je postigao sjajan gol.

Nakon napada zeleno-crnih i odbijene lopte na oko 25 metara iz kaznenog prostora Napolija, ona je došla do Uroša Račića, koji je raspalio po njoj i snažnim i preciznim udarcem savladao Aleksa Mereta.

Ovo je prvenac za Uroša u dresu Sasuola, a dolazi u izuzetno važnom trenutku.

Ipak slavlje navijača Sasuola nije dugo trajalo, jer je Napoli već do 31. minuta preokrenuo golovima Rahmanija i Osimena. Da stvar bude još gora po zeleno-crne, pobrinuo se Viktor Osimen još jednim pogotkom u 41. minutu.

Uroš Račić slavi gol

U nastavku, branilac titule je postigao još tri pogotka i naneo pravu katastrofu "zelenima". Na samom početku drugog poluvremena, u razmaku od četiri minuta, Osimen (47.) i Kvaraškelija (51.) su bili precizni za ubedljivih 1:5, dok je konačan rezultat postavio gruzijski reprezentativac, koji je uz Nigerijca bio dvostruki strelac na ovoj utakmici.

Sasuolo je ostao na 18. mestu Serije A sa 20 osvojenih bodova i u zoni su ispadanja, dok je prošlogodišnji šampion takođe zadržao osmu poziciju.