NOVO PROLEĆE NA ZVEZDU NE MIRIŠE: Vojvodina zasluženo odnela bod sa Marakane (VIDEO)

IZVOR: Republika - 04.02.2023 | 18:07

Derbi beogradskih i novosadskih crveno-belih završen bez pobednika.

Fudbaleri Crvene zvezde su kiksirali u prvom kolu prolećnog dela sezone Superlige Srbije pošto na svom terenu nisu uspeli da pobede ekipu Vojvodine. Mihina utakmica, kakav epitet je imao ovaj crveno-beli derbi, završena je rezultatom 1:1.

Gosti iz Novog Sada poveli su iz prve prave šanse koju su imali na meču, kada je Uroš Kabić u 25. minutu matirao Milana Borjana.

Izjednačenje, a posle se ispostavilo i bod šampionu Srbije doneo je majstorskim lob udarcem Aleksandar Katai samo tri minuta kasnije.

U prvom poluvremenu je Zvezda propustila veliki broj šansi, dok je u drugom uglavnom jalovo napadala, pa se mora istaći da "stara dama" zasluženo nosi pola plena kući.

Crvena zvezda - Vojvodina 1:1 (1:1)

/Katai 28 - Kabić 25/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Aleksandar Živković

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić (od 46. Azarov) - Mijailović (od 62. Kangva), Kanga - Bukari (od 62. Mitrović), Ivanić (od 89. Milunović), Katai (od 81. Prucev) - Pešić.

VOJVODINA: Carević - Lazarević, Vitas (od 53. Jeličić), Traore, Đorđević - Topić, Zukić (od 90+3. Miletić) - Kabić (od 75. Baraj), Simić, Čumić (od 90+3. Milosavljević) - Malbašić (od 75. Milošević).

Tok meča

Drugo poluvreme

Kraj! Podela bodova. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Igraće se još pet minuta.

88. minut - Opasnost za Borjana koji je uspeo da izvuče loptu posle nezgodnog centaršuta Đorđevića i prebaci je u korner.

84. minut - Kanga dobija žuti karton jer je faulom isekao kontru gostiju.

83. minut - Kangva je pokušao da lobuje Carevića, ali je ovaj uspeo da izbije loptu u korner.

80. minut - Ulazimo u samu završnicu meča, a na semaforu i dalje stoji 1:1.

72. minut - Carević čuva Vojvodinu. Katai je šutirao sa desne strane, ali je crnogorski golman nogom odbranio taj udarac.

68. minut - Drži domaći tim loptu, napada, ali sveto jalovo izgleda.

61. minut - Šutirao je Kanga, ali je Carević izvanredno odreagovao.

57. minut - Nešto sporiji tempo u ovim trenucima na našem najvećem stadionu.

50. minut - Pešić je lepo ostavio loptu za Ivanića, ali je ovaj sa 11 metara šutirao preko gola.

49. minut - Meč je već nastavljen.

48. minut - Prekinuta je utakmica nakratko, dok se raziđe dim koji je nastao zbog bakljada i jednih i drugih navijača.

Utakmica je nastavljena. Azarov je zamenio Rodića.

Prvo poluvreme

Poluvreme! Rezultat je 1:1 posle 45 minuta igre.

40. minut - Simić šutira glavom, ali nije bilo problema za Borjana.

38. minut - Ni treća sreća za Pešića. Napadač Crvene zvezde je promašio još jednu veliku šansu. Srećom po njega, ovog puta je bio u ofsajdu, pa se gol ne bi ni računao i da je bio precizan.

33. minut - Šutirao je Kabić, ali ovog puta nije bio precizan kao osam minuta ranije.

28. minut - GOOOOOOOL! Izjednačenje Crvenoj zvezdi donosi Aleksandar Katai! Popularni Magiko je majstorski lobovao Carevića za 1:1.

27. minut - Pešić je bio u dobroj poziciji, ali je šutirao preko gola.

25. minut - GOOOOOOOL! Vodi Vojvodina! Strelac je Uroš Kabić koji je sjajnim šutem pocepao mrežu domaćeg tima.

24. minut - Čumić je oprobao udarac, ali je lopta otišla tik iznad prečke Milana Borjana.

23. minut - Žuti karton za Bukarija zbog faula u opasnoj zoni.

15. minut - Bukari je bio u dobroj šansi, ali je šutirao preko gola.

11. minut - U Mihinu čast su "delije" napravile spektakularnu koreografiju.

Koreografija "delija" u čast Siniše Mihajlovića

10. minut - Prečka! Kanga je umalo iznenadio Carevića, ali je zatresao samo okvir gola.

9. minut - Obrukao se Pešić. Bukari je proigrao popularnog Šilja, ali ovaj nije uspeo da sa šest metara neometan zatrese mrežu.

7. minut - Igra se na polovini Vojvodine, Zvezda ima inicijativu, ali za sada bez pravih šansi.

Utakmica je konačno počela, sa deset minuta zakašnjenja.

16.09 - Minut ćutanja za Sinišu Mihajlovića.

16.05 - Sa tribina se čuje "Delije, delije, 'ajmo svi u glas, Siniša Mihajlović jedan je od nas".

16.02 - Sinišini sinovi su dobili poklone od Crvene zvezde i Vojvodine.

15.57 - Održan je sjajan performans u Mihinu čast na centru terena.

Šetalica sa likom Siniše Mihajlovića na centru Marakane

15.55 - U Ljutice Bogdana su se skupile mnoge legende, Mihini prijatelji, kao i članovi porodice.

15.25 - Na Marakanu polako pristižu legende Crvene zvezde, a stigao je i sin Siniše Mihajlovića, Dušan.

15.05 - Poznate su i startne postave oba tima.

Miloš Milojević je odlučio da od prvog minuta ubaci Aleksa Viga pokraj desne aut linije.

Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić.

Sa druge strane, gosti meč počinju sa sledećih 11:

Carević - Lazarević, Vitas, Traore, Đorđević - Topić, Zukić - Kabić, Simić, Čumić - Malbašić.

15.00 - Dobrodošli na Republikin lajv blog utakmice Crvena zvezda - Vojvodina.

Uvod

Crvena zvezda i Vojvodina na Marakani igraju meč 20. kola prvenstva Srbije, a utakmica će biti u znaku nedavno preminulog Siniše Mihajlovića, legende oba današnja rivala.

U prvom međusobnom duelu crveno-belih ove sezone pobedu je odnela Zvezda, koja je u Novom Sadu slavila sa 2:0.

Uoči starta prolećnog dela šampionata, Zvezda je prva na tabeli sa deset bodova više od prvog pratioca Partizana, dok je Vojvodina peta sa još deset poena manje. (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-1107-42260"));