NAPOLI GAZI KA SKUDETU: Nova pobeda Spaletijeve čete (VIDEO)

IZVOR: Republika - 08.11.2022 | 20:57

Deseti trijumf u nizu.

Fudbaleri Napolija nastavili su da gaze Kalčom i da grabe ka trećem Skudetu u istoriji kluba.

Ekipa Lućana Spaletija je na svom "Dijego Armando Maradona" stadionu rezultatom 2:0 pobedila Empoli, na otvaranju 14. kola Serije A.

Domaći tim se dugo mučio da probije bedem gostiju, a to je konačno učinio Hirving Lozano iz penala u 69. minutu utakmice.

Isti igrač je dva minuta pre kraja meča asistirao Pjotru Zjelinskom koji je postavio konačan rezultat.

Napoliju je to bio deseti uzastopni trikumf u prvenstvu Italije i kako sada stvari stoje teško će neko sprečiti tim sa "Maradone" da osvoji Skudeto ove sezone.

U istom terminu su bodove podelili Specija i Udineze, koji su odigrali 1:1.

Oba gola na toj utakmici su pala u prvom poluvremenu. Arkadijuš Reka je u 33. minutu doveo domaći tim u vođstvo, a izjednačenje i bod gostima iz Udina je deset minuta kasnije doneo Sandi Lovrić. (function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-33-42415"));