Vojvodina slavila na teškom gostovanju u Kruševcu!

IZVOR: Republika - 24.10.2022 | 20:34

Fudbaleri Vojvodine prekinuli su seriju od četiri meča bez pobede u svim takmičenjima i slavili na gostovanju Napretku (2:0) u okviru poslednjeg meča 16. kola Mozzart bet Superlige.

Gosti su došli do prednosti u 19. minutu, golom Nikole Čumića, koji je iskoristio lošu reakciju odbrane Napretka i prihvatio pas Nikolića, te iskosa sa 15 metara pogodio dalji ugao za 1:0.

Samo dva minuta nakon toga penal za domaće. Vitas je bio krivac, a najstrožu kaznu je izveo bivši igrač Novosađana Bojan Matić. No, napadač je bio neprecizan, a Carević je maestralno odbranio njegov udarac, kao i pokušaj Putinčanina koji je naleteo na odbijenu loptu.

Domaći su do kraja prvog dela mogli do izjednačenja, ali je Bjeković zatresao samo stativu.

Promašaje Čarapana znali su da kazne gosti i to na isteku sata igre. Malbašić je bio strelac posle asistencije Uroša Nikolića.

Voša je sada šesta sa 26 bodova, dok je Napredak sa 17 bodova na 10. mestu.