DVOSTRUKI ŠAMPION EVROPE PONOVO GAZI: Notingem posle 23 godine upisao prvi trijumf u Premijer ligi!

IZVOR: Republika - 14.08.2022 | 15:01

Zaslužili su.

Notingem Forest je posle duge 23 godine upisao prvu pobedu u Premijer ligi.

Dvostruki šampion Evrope je na svom Siti graundu savladao Vest Hem rezultatom 1:0, pa je klub iz Londona ostavio bez bodova posle prva dva odigrana kola.

Gledali smo sjajno poluvreme, koje je obilovalo prilikama na obe strane, a prvi do gola stigao je Vest Hem u 43. minutu kada je mrežu potrefio Said Benrahma, ipak pogodak je poništen nakon VAR provere zbog faula koji je njemu prethodio.

U drugom minutu nadoknade Džesi Lingard pronalazi Taiva Avonija koji postiže gol za erupciju oduševljenja na stadionu.

Početkom drugog dela igre Brenan Džonson pogađa za 2:0, ali je i ovaj gol poništen, ovog puta zbog ofsajda.

Veliku priliku za izjednačenje Vest Hem je dobio u 65. minutu, kada je Deklan Rajs izveo penal, ali ga je promašio.

Do kraja meča bilo je šansi, ali golova ne, pa je Notingem posle skoro dve i po decenije upisao prvi trijumf, a sigurni smo da se Brajan Klaf osmehuje sa nekog boljeg mesta.