RASTUŽIO SRBINA: Vlahovićev dželat se seli u Čelsi!

IZVOR: Republika - 13.05.2022 | 14:17

Ofanzivni bek potpisuje dvogodišnji ugovor sa klubom iz Londona kao slobodan igrač pošto se nije dogovorio za produžetak saradnje sa italijanskim velikanom.

Dušan Vlahović nedavno je dao gol za Juventus u finalu Kupa Italije, ali je Inter na kraju pobedio sa 4:2 posle produžetaka.

U dodatnih 30 minuta ušlo se sa 2:2, a sa dva gola utakmicu je rešio hrvatski ofanzivni bek Ivan Perišić (33) pošto se prvo upisao u strelce u 99. minutu iz penala, a potom samo tri minuta kasnije iz igre.

Nakon što je doneo nero-azurima trofej, Splićanin će napustiti redove tima koji vodi Simone Inzagi.

Naime, kako je preneo Tankredi Palmeri, italijanski novinar Ivan je dogovorio lične uslove sa Čelsijem, a klub iz Londona ponudio mu je ugovor na dve godine uz opciju produžetka saradnje na još jednu sezonu.

Podsetimo, Perišić u prestonicu Velike Britanije dolazi kao slobodan igrač pošto nije uspeo da se dogovori sa Interom za nastavak saradnje koja traje od avgusta 2015. godine.

Hrvat je u dresu nero-azura odigrao 252 utakmice i postigao 54 gola.