BUNDESLIGA: Dortmund i Leverkuzen RUTINSKI - Berlineri napravili KARAMBOL na jugu Nemačke! (VIDEO)

IZVOR: Republika - 07.05.2022 | 15:41

Završeno pretposlednje kolo.

U okviru 33. kola Bundeslige, Borusija Dortmund je gostovala ekipi Grojter Firta.

Status favorita su opravdali u 26. minutu golom Džulijena Branta. Domaćini, koji su već ispali u 2. Bundesligu, su izjednačili u 70. minutu, golom Džesika Ngankama. Ipak, Brant je već dva minuta kasnije vratio prednost "Milionerima", a konačnih 1:3 postavio je Feliks Paslak u 77. minutu.

U ostalim utakmicama Volfsburg je slavio protiv Kelna u gostima golom Janika Gernhardta, dok je Bajer Leverkuzen, takođe u gostima, savladao Hofenhajm rezultatom 2:4. Golove za "Farmaceute" postigli su Diabi, Alario, a ako strelac se upisao i Patrik Šik, i to dvaput. Golove za Hofenhajm postigli su Ruter i Baumgartner.

Union Berlin je bio ubedljiv protiv Frajburga, rezultatom 1:4, što im je pomoglo u borbi za mesto u Evropi sledeće sezone.

Golove za Union postigli su Promel,Trimer, Beker i Šafer, a jedini gol za Frajburg je postigao Holer.

Podsećamo, Bajern Minhen je već proslavio osvajanje titule, deseto zaredom.