MESI BLISTAO: PSŽ DEKLASIRAO šampiona Francuske!

IZVOR: Republika - 06.02.2022 | 21:50

Fudbaleri PSŽ-a nastavili su krupnim koracima da grabe ka tituli šampiona Francuske.

PSŽ je u gostima deklasirao branioca trofeja Lila sa 5:1 u okviru 23. kola Lige 1.

Nejmara nije bilo na ovom meču, ali to nije bio problem za ekipu Maurisija Poketina.

Danilo je u 10. minutu doneo prednost gostima, a Botman je u 28. izjednačio na 1:1. Ipak, do kraja prvog poluvremena Parižani postižu još dva gola.

Prvo je pogodio Kimpembe pogodio na asistenciju Lionela Mesija, a potom se Argentinac i sam upisao u strelce.

U nastavku PSŽ je dovršio posao pogocima Danila i Mbapea.

Klub sa Parka prinčeva sada ima 13 bodova više od drugoplasiranog Marseja, dok je Lil tek na poziciji 11, ali i pored toga ima šanse da izbori plasman u neko od tri evropska takmičenja.

(function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-4-37167"));