SUAREZ JE SPASITELJ ATLETIKA: Sosjedad za 16 minuta prosuo prednost od 2:0!

IZVOR: Republika - 24.10.2021 | 21:42

U desetom kolu španske La lige, na velelpnom stadionu "Vanda Metropolitano" odigran je jedan od najzanimljivih duela ovog ciklusa takmičenja. Naime, domaća ekipa, Atletika iz Madrida remizirala je protiv Real Sosjedada, rezultatatom 2:2.

Luis Suarez

Utakmica je počela utakmica kobno po aktuelnog prvaka Španije.

Sosijedad je poveo već u sedmom minutu preko Serlota, koji je šutirao sa ruba kaznenog prostora za rano vodstvo.

Prednost je duplirao Isak na samom startu drugog poluvremena (u 48. minutu).

Delovalo je da Atletiko ne može da stigne ovu prednost, pre svega što nisu imali mnogo prilika, a kamoli onih ozbiljnih.

Međutim, posle sat vremena igre Suarez je krenuo u akciju. Urugvajac je postigao pogodak glavom u donji desni ugao za smanjenje prednosti.

VAR je posle 15 minuta odlučio da će "jorgandžije" dobiti penal, pošto je Elustondo pregrubo startovao. Suarez je bio prilično siguran sa bele tačke i osigurao izjednačenje.

Podsetimo se, ranije u toku dana Real Betis je pobedio Rajo Valjekano rezultatom 3:2 na domaćem terenu. Za pobednički tim golove su postigli Vilijan Žoze, Huanmi i Moreno, dok su se za Valjekano upisali Garsija i Nteka.