KVALIFIKACIJE ZA SP: Olmo u nadoknadi SPASIO očajne Špance, osmica Danaca, Kejn razbio Albance!

IZVOR: Republika - 28.03.2021 | 18:04

Od 18 časova odigrana su još četiri meča drugog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Slavlje Španaca posle gola Toresa

Španci su posle šokantnog remija na svom terenu sa Grčkom bili na pragu još jednog velikog kiksa, ovoga puta u Gruziji. Ipak, tim Luisa Enrikea je na kraju nekako iščupao trijumf posle preokreta.

Gruzija je povela golom Kvarackelije krajem prvog poluvremena. Crvena furija se žestoko mučila sa nezgodnim domaćinom i to izjednačenja stigla je tek u 56. minutu Ferana Toresa.

Posle ovog gola Španija je bezuspešno napadala i pokušavala da dođe do preokreta. I kad se činilo da će ponovo odigrati nerešeno, Dani Olmo je u drugom minutu nadoknade pogodio za 2:1 i velika tri boda. Do kraja meča Gruzijci su ostali sa igračem manje, pošto je isključen Šengelija zbog oštrog faula.

function resetIframeHeight(o) { o.style.height = o.contentWindow.document.documentElement.scrollHeight + 'px'; }

Englezi su takođe opravdali ulogu favorita, ali bez velike muke. Gordi albion slavio je u Tirani protiv Albanije sa 2:0.

Engleska je povela lepim golom glavom Harija Kejna posle centaršuta Luka Šoa u 38. minutu. Konačan rezultat postavio je Mejson Maunt sredinom drugog poluvremena, a Kejn se našao u ulozi asistenta, pa je napadač Totenhema maltene sam savladao Albance.

Najubedljiviji bili su Danci, oni su u izmenjenom sastavu na svom terenu ponizili Moldaviju sa 8:0. Damsgard i Dolberg postigli su po dva gola, dok su se jednom u strelce upisalo Skov, Jensen, Striger Larsen i Ingvartsen.

Jermenija je napravila iznenađenje pobedivši na svom terenu sve lošiju reprezentaciju Islanda sa 2:0. Posle prvog poluvremena bez golova, domaćin je u nastavku preko Barsegjana i Bajramijana stigla do druge pobede u prva dva kola.

Ranije tokom dana Francuska je lako savladala Kazahstan u Astani.