LAGANA TROJKA BARSELONE: Mesi i Alba srušili Elče!

IZVOR: Republika - 24.02.2021 | 20:06

Fudbaleri Barselone savladali su na svom terenu Elče sa 3:0 u zaostaloj utakmici prvog kola LaLige.

FK Barselona

Blaugrana je do trijumfa stigla pre svega zahvaljujući Lionelu Mesiju, koji je postigao prva dva gola na meču, u 48. i 69. minutu.

Konačan rezultat postavio je Đordi Alba u 73. na asistenciju Martina Brejtvajta.

Elče je ajbolju šansu propustio u petom minutu, kada je Lukas Boje šutirao malo pored gola.

Već na startu drugog dela Mesi je prvo dao gol za vođstvo, a onda nešto kasnije i za dupliranje istog.

Nakon pogotka Brejtvajta, blizu pogotka bio je i Antoan Grizman. U prvoj situaciji je pogodio prečku, a u drugoj šutirao pored gola.

Barselona je sada ponovo blizu konkurencije iz Madrida. Od Reala ima dva boda manje, a od Atletika pet, uz meč više.

function resetIframeHeight(o) { o.style.height = o.contentWindow.document.documentElement.scrollHeight + 'px'; }