Venecija pokorila Litvaniju i nanela novi poraz Ritasu!

IZVOR: Republika - 29.10.2019 | 20:49

Košarkaši Lijetvus Ritasa doživeli su novi poraz na svom terenu u Evrokupu. Od Litvanaca je ovog puta bolja bila Venecija.

Žestoki dueli vođeni su u Litvaniji

Italijanski šampion slavio je sa 81:72 i naneo četvrt poraz u nizu ekipi Ritasa u okviru Evrokupa.

Skandalozno je Ritas odigrao prvo poluvreme. Posle 20 minuta igre Italijani su otišli na odmor sa 17 poena prednosti (46:29). Očekivalo se da usledi reakcija domaćina posle toga i do nje je zaista došlo.

Litvanci su dobili treći kvartal meča sa 28:19, međutim, dalje od toga nisu mogli. Venecija se konsolidovala u poslednjoj četvrtini i sve vreme je držala prednost od osam do deset razlike. Pobeda joj ni u jednom momentu nije dovedena u pitanje.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Martinas Ekodas iz Ritasa sa 24 poena, dok je Veneciju do trijumfa vodio Džeremi Čapel sa 21 poenom.

Venecija će u sledećem kolu Evrokupa igrati u Beogradu protiv Partizana.