Nema šale sa Lajpcigom: Tri "komada" u Bremenu i povratak na prvo mesto Bundeslige!

IZVOR: Republika - 21.09.2019 | 18:43

Fudbaleri Verdera iz Bremena poraženi su na svom terenu od Lajpciga sa 3:0 u poslednoj utakmici subotnjeg programa u petom kolu Bundeslige.

Fudbaleri Lajpciga

Kakva forma RB Lajpciga! Trinaest datih i samo tri primljena gola - Četiri pobede i jedan remi u pet utakmica Bundeslige ove sezone!

Verder je već posle trinaest minuta utakmice imao zaostatak, a strelac gola bio je kapiten gostiju, štoper Vili Orban.

Dvadesetak minuta kasnije, "zeleni" ponovo vade loptu iz mreže, ovoga puta precizan je bio vezista, Marcel Sabitzer.

Sa velikih 0:2 je Lajpcig ušao u drugo poluvreme, Verder je pokušao da krene napred i trud mu se pomalo isplatio jer je u 64. minutu dobio poklon, igrača više!

Posle igranja rukom, drugi žuti karton dobio je Konrad Lajmer.

sofa_embed('sofa-standings-embed-42-23538', window);

Ipak, to nije poguralo domaćina, već je gost na sedam minuta pred kraj stigao do velikih i konačnih 0:3.

Lajpcig u narednom kolu dočekuje Šalke, dok Verder putuje u Dortmund na noge Borusiji.