Kadeti Srbije šire krila ka Evropskom prvenstvu

IZVOR: Republika - 26.03.2019 | 18:40

Kadetska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na kvalifikacionom turniru za Evropsko prvenstvo za igrače do 17 godina, pošto je u Staroj Pazovi savladala Slovačku 3:1.

Kadetska reprezentacija Srbije

Golove za izabranike selektora Milana Kuljića postigli su Blagojević u drugom, Čolić u 47. i Ergelaš u 78. minutu, dok je izjednačujući gol u 32. minutu postigao Mojzis. Posle prvog kola Srbija i Francuska imaju po tri bod, a baš se te dve reprezentacije sastaju u drugom kolu u petak. Istog dana Slovačka igra sa Švedskom.

Za razliku od Srbije Bosna i Hercegovina i Slovenija su pretrpele poraze. Mladi Zmajevi na turniru u mađarskom Felčutu pretrpeli su poraz od Belgije 1:0, a Slovenci su istim rezultatom poraženi od domaćina Nemačke u trećem, poslednjem kolu i takmičenje završila na prvom mestu.