"ORLOVI" RAŠIRILI KRILA PRED MUNDOBASKET: Srbija u dramatičnoj završnici pobedila Brazil!

21.08.2023

16:08

Izabranici Svetislava Pešića napravili odličnu uvertiru za Svetsko prvenstvo.

Stefan Jović protiv Brazila

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Brazila u poslednjoj kontrolnoj utakmici uoči ovogodišnjeg Mundobasketa.

"Orlovi" su na Kupu solidarnosti u Šenženu pobedili rivala iz Južne Amerike rezultatom 89:85 (21:20, 24:18, 19:21, 25:26).

Srbija je odlično ušla u meč, tokom prve četvrtine imala je kontrolu, koju je ipak ispustila u samoj završnici, pa je posle deset minuta igre vodila samo pola koša (21:20). Tokom drugog kvartala, "orlovi" su gotovo sve vreme bili u prednosi, osim što je u nekoliko navrata bilo nerešeno, a na kraju su na pauzu otišli sa sedam poena viška (45:38).

U trećoj četvrtini je Srbija dostigla i maksimalnih +12 (56:44), ali su do njenog kraja Brazilci uspeli da priđu na pet poena zaostatka, pošto je rezultat uoči poslednjih deset minuta bio 64:59 za naš tim.

Poslednju deonicu su znatno bolje otvorili Brazilci, koji su trojkama Jaga Dos Santosa preokrenuli rezultat. Međutim, usledila je serija Srbije od 7:0, na koju su Brazilci odgovorili sa 6:0 i tako su izjednačili na 74:74. Od tog momenta, pa do kraja, gledali smo rezultatsku klackalicu i penal završnicu, u kojoj se na kraju bolje pokazala Srbija, koja je slavila rezultatom 89:85.

Najefikasniji kod "orlova" bio je Filip Petrušev sa 17 poena, a pratio ga je Aleksa Avramović koji je dodao 14. Dvocifreni su bili još Nikola Jović i Ognjen Dobrić sa po 11 koševa.

Na drugoj strani je prednjačio Vitor Benite sa 17 poena, a jedan manje je dodao Bruno Kaboklo. Raul Neto je postigao 11 koševa, a po 10 su imali Jago Dos Santos i Tim Soares.

Podsetimo, izabranici Svetislava Pešića su u nedelju, takođe na Kupu solidarnosti, pobedili domaćina Kinu.

Sa druge strane, Brazilci su prethodno u Šenženu poraženi i od Italije.

Srbija - Brazil
89:85 (21:20, 24:18, 19:21, 25:26)

DVORANA: Baoan distrikt (Šenžen)

SRBIJA: Petrušev 17, N. Jović 11, Bogdanović, Marinković 5, Radanov, Dobrić 11, Ristić 8, Gudurić 5, S. Jović 9, Davidovac 9, Simanić, Avramović 14.

BRAZIL: Jago 10, Felisio, Benite 17, Soares 10, Santos, Meinol 2, Neto 11, Anjos 6, Galvanini 8, De Paula 5, Kaboklo 16, Dijas.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Srbija je pobedila 89:85!

40. minut - Igrali su Brazilci presing, bezuspešno, a potom nisu uspeli da naprave faul, već je Dobrić pogodio trojku uz zvuk sirene.

40. minut - Dobrić je bio polovičan sa linije penala, a na drugoj strani je Jago postigao trojku za 86:85. Do kraja meča je ostalo 11 sekundi, a Pešić je zatražio tajm-aut.

40. minut - Trojku postiže Nikola Jović, Srbija vodi 85:82.

39. minut - Oba tima uglavnom poentiraju sa linije penala u završnici, a na ulasku u poslednji minut je nerešeno - 82:82.

38. minut - Do kraja meča je ostalo nešto više od dva minuta, a Srbija vodi 79:78.

36. minut - Brazil serijom dolazi do izjednačenja - 74:74.

34. minut - Odlepljuju se "orlovi" na 74:68.

33. minut - Rezultatska klackalica u Šenženu, Srbija vodi 69:68.

31. minut - Jago Dos Santos sa dve trojke donosi preokret Brazilu, a Pešić traži tajm-aut. Pogocima novog igrača Crvene zvezde Meridianbet, Brazilci vode 65:64.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Srbija vodi 64:59.

28. minut - "Orlovi" u ovim trenucima imaju kontrolu nad utakmicom, pošto vode 63:56.

26. minut - Održavaju prednost košarkaši Srbije, koji trenutno vode 59:51.

24. minut - Trojku je sada ubacio i Marinković za prvu dvocifrenu razliku na meču - 54:44.

23. minut - Pljušte trojke na obe strane. Nikola i Stefan Jović su pogodili za Srbiju, a Soares za Brazil. "Orlovi" vode 51:44.

21. minut - Brazilci bolje otvaraju drugo poluvreme i prilaze na 45:41.

Druga četvrtina

Poluvreme! Srbija vodi 45:38!

18. minut - Naša reprezentacija opet ima kontrolu, pošto vodi 41:37.

16. minut - Vraćaju se Brazilci, pa Pešić zove tajm-aut. Srbija vodi 35:34.

14. minut - Srbija dolazi do maksimalnih 35:29, a Petrušev je sa devet poena najbolji igrač "orlova".

13. minut - "Orlovi" baš loše zagrađuju koš, muče ih Brazilci sa ofanzivnim skokom. Srbija vodi 29:28.

11. minut - Opet je nerešeno 23:23.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Srbija vodi 21:20.

9. minut - U završnicu uvodne deonice ulazi se nerešenim rezultatom - 18:18.

7. minut - Petrušev je raspoložen, ima šest poena, a Srbija vodi 15:13.

5. minut - Prva trojka na meču, pogodio ju je Stefan Jović. Srbija ima prednost 13:10.

4. minut - "Orlovi" nemaju rešenja za Kabokla, koji već ima šest poena. Rezultat je 8:8.

2. minut - Efikasan početak meča, Srbija vodi 6:4.

1. minut - Prvi koš na meču postiže Benite, a na drugoj strani Petrušev pogađa iz pika sa Stefanom Jovićem. Rezultat je 2:2.