JAKO NEVREME U ZAGREBU, OLUJA SVE BLIŽE SRBIJI! Žuto upozorenje na snazi!

Vesti

27.05.2026

21:58

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Prethodno se nevreme sručilo na Sloveniju!

JAKO NEVREME U ZAGREBU, OLUJA SVE BLIŽE SRBIJI! Žuto upozorenje na snazi!

Foto: Shutterstock/Tricky_Shark/Frank Wagner/gnepphoto, RHMZ

vreme

Olujno nevreme, praćeno jakom grmljavinom i pljuskovima, pogodilo je Zagreb večeras oko 20 sati.

Meteorolozi su za danas izdali žuto upozorenje za veći deo Hrvatske zbog mogućih jakih pljuskova s grmljavinom, kao i jakog vetra, preneo je Index. 

Upozorenja su na snazi za zagrebačku, karlovačku, gospićku i druge regione.

U nevremenu s jakim vetrom i kišom, koje je poslepodne zahvatilo Sloveniju, vetar je odnosio krovove sa kuća i čupao drveće, javila je agencija STA.

Prema centru za obaveštavanje Uprave za zaštitu i spasavanje Slovenije, najteže je bilo na području Maribora gde su zabeleženi olujni udari vetra od 85 kilometara na sat.

Podsetimo, u Sloveniji je grad veličine oraha lomio drveće i crepove na kućama. Više o tome, čitajte OVDE.

Nevreme stiže i u Srbiju

U toku večeri u Vojvodini retka pojava kiše ili plјuska, dok su u toku noći i pred jutro kiša i lokalni plјuskovi s grmlјavinom izvesniji na teritoriji južne Vojvodine, zapadne i centralne Srbije, uklјučujući i područje Beograda, najavio je RHMZ.

VREME SUTRA I NAREDNIH DANA

U četvrtak (28.05.) prolazna oblačnost s kratkotrajnom kišom i lokalnim plјuskovima sa grmlјavinom iz zapadne i dela centralne Srbije ujutro i pre podne će se izmestiti na jug zemlјe. U ostalim krajevima pretežno sunčano. Severozapadni vetar u pojačanju, na istoku Srbije i sa udarima olujne jačine. Najniža temperatura od 12 do 20 °C, a najviša od 25 do 29 °C.

Od petka do kraja sedmice (29 - 31.05.) pretežno sunčano i toplo, u petak i subotu (29 - 30.05.) sa maksimalnim temperaturama od 25 do 29 °C, a u nedelјu (31.05.) i do 31 °C. Uz lokalni razvoj oblačnosti, retka pojava kratkotrajne kiše ili plјuska u subotu uveče je moguća na severu Srbije, a u nedelјu u brdsko-planinskim predelima.

BONUS VIDEO

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading