ŠOK NA GRANICAMA: Ovako nešto dugo nije viđeno

Vesti

19.08.2026

06:27

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

U Srbiji će sanas biti pretežno sunčano i toplije, samo ujutro i pre podne u severnoj, istočnoj i delu centralne Srbije umereno oblačno, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

ŠOK NA GRANICAMA: Ovako nešto dugo nije viđeno

Foto: TANJUG/ALEKSANDRA ORLIĆ

Prema informacijama Uprave granične policije dobijenim u 5.15 časova, na putničkim terminalima graničnim prelaza nema zadržavanja vozila.

Zadržavanja vozila nema ni na terminalima graničnih prelaza za teretna vozila, navodi Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Na naplatnim stanicama na autoputevima u Republici Srbiji takođe nema zadržavanja vozila.

U Srbiji će sanas biti pretežno sunčano i toplije, samo ujutro i pre podne u severnoj, istočnoj i delu centralne Srbije umereno oblačno, navodi se u prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

PROČITAJTE JOŠ: SPREMITE SE ZA PAKAO NA GRANICAMA! Vikend donosi NOVI TALAS GUŽVI, AMSS upozorava: Neki prelazi biće posebno kritični

Duvaće slab do umeren, vetar promenljivog pravca. Najniža temperatura biće od 14 do 20 stepeni, a najviša od 31 do 35 stepeni.

U Beogradu će ujutro i delom pre podne biti umereno oblačno vreme, od sredine dana pretežno sunčano i toplije.

Duvaće slab vetar, promenljivog pravca. Najniža temperatura oko biće 20 stepeni, a najviša oko 33 stepena. Idućih sedam dana u većini mesta očekuje se pretežno sunčano i ponovo veoma toplo.

Uz lokalni razvoj oblačnosti, uslova za pojavu pljuska i grmljavine biće uglavnom na severozapadu zemlje i u planinskim predelima jugozapadne i južne Srbije.

Krajem perioda (25. avgusta u drugom delu dana i 26. avgusta) prolazno naoblačenje sa severozapada usloviće kišu, pljuskove, grmljavinu, pad temperature i pojačan severozapadni vetar.

RHMZ je danas objavio upozorenje na jak toplotni talas koji će područje Srbije zahvatiti od četvrtka, 20. avgusta, do utorka, 25. avgusta.

Nakon prolaznog osveženja sa dnevnim maksimumima koji će se danas kretati od 27 do 31 stepen, već od sutra (19. avgusta) uslediće osetniji porast temperature, pa se u periodu od četvrtka (20.08.) do utorka (25.08.) očekuje jak toplotni talas sa maksimalnom temperaturom od 35 do 40 stepeni, a u centralnoj i južnoj Srbiji, gde će biti najtoplije, lokalno i oko 42 stepena.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading