MAKRON: Aleksandr, evo je Serrrbia! VUČIĆ: Jeste, i to s Kosovom…
Jedan od emotivnijih delova posete francuskog predsednika Emanuela Makrona Srbiji svakako je bio vraćanje u prošlost, tačnije gledanje globusa - poklona koji je 1987. od tadašnjeg prvog čoveka Francuske, Fransoa Miterana, dobio predsednik Predsedništva SFRJ Lazar Mojsov.
Foto: Predsedništvo SrbijeTaj model globusa iz 1985. godine predsednik Francuske Fransoa Miteran darovao je šefovima država sa kojima je ova zemlja negovala dobre diplomatske odnose, a SFR Jugoslavija je svakako bila jedna od njih.
E sad, mi ne znamo tačno šta su sadašnji čelni ljudi Francuske i Srbije, Emanuel Makron i Aleksandar Vučić, tačno pričali ispred globusa - ali videlo se da Francuz nešto pokazuje i upire prstom… Kako mi to vidimo, otprilike je to moglo da izgleda ovako -
MAKRON: Aleksandr, evo je Serrrbia!
VUČIĆ: Jeste, jeste, i to s Kosovom…
Dobro, ne tvrdimo da je to bilo baš tako, al' ko zna…
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.

Komentari (9)
Darko
15.07.2019 17:31
Dolazak Makrona je od velikog značaja za Srbiju, pogotovo što dve decenije nijedan veliki zvaničnik nije bio u zvaničnoj poseti našoj zemlji
Danijela
15.07.2019 18:04
Predsednik Makron je docekan bas onako kako i treba
nikola
15.07.2019 18:05
Nadamo se da ce se Makronu svideti poklon
Ana
15.07.2019 18:16
Veoma lep i prijateljski odnos.