"VEROVATNO U OKTOBRU ILI NOVEMBRU, PRVO PARLAMENTARNI, PA PREDSEDNIČKI": Vučić uvažio molbe da izbori budu razdvojeni

Vesti

09.07.2026

09:14

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Kako je rekao, verovatno će u avgustu ili u septembru biti doneta odluka o raspisivanju izbora.

"VEROVATNO U OKTOBRU ILI NOVEMBRU, PRVO PARLAMENTARNI, PA PREDSEDNIČKI": Vučić uvažio molbe da izbori budu razdvojeni

Foto: Printskrin RTS1

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će izbori biti u oktobru ili novembru i da će verovatno prvo biti parlamentarni, pa predsednički. 

- I prošli put su tražili, uvek su tražili, insistirali i ja uvažavam molbe i opozicionih stranaka i svih drugih, da to budu razdvojeni izbori, da bi imali i više prilika i da ljudi na različite načine donose odluke - kazao je Vučić za RTS odgovarajući na pitanje da li će parlamentarni i predsednički izbori biti održani istovremeno.

Kako je rekao, verovatno će u avgustu ili u septembru biti doneta odluka o raspisivanju izbora.

- Dakle, ti izbori mogu da budu ili u oktobru ili u novembru, to je to, najverovatnije prvo parlamentarni, zatim predsednički - rekao je predsednik Vučić.

Vučić je izjavio danas da su izjave da bi penzionerima trebalo da se oduzme pravo glasa fašističke parole i pozvao građane da ne prihvataju takve podele.

- Pozivam ljude da ne prihvataju takve podele. Svi građani su potpuno jednaki. I mi želimo, baš ono što smo i rekli i o čemu sam govorio, ovo nema veze sa političkim strankama, ovo govorim kao predsednik - želimo ujedinjenu Srbiju - kazao je Vučić za RTS odgovarajući na pitanje kako komentariše izjave da se penzionerima ukine pravo glasa s obzirom na to da oni najviše glasaju za SNS.

Vučić je dodao da želi i decu i mlade ljude i sredovečne ljude i stare ljude, da svi sede za istim stolom, da razgovaraju.

- Nekada će drugačije da misle, nekada će jednako da misle. Ali da vi želite da govorite kao što ste slušali od jedne istaknute umetnice koja je tražila oduzimanje prava glasa penzionerima, našim najstarijima, koja podržava blokadersku listu, a ceo život je plaćena od države. Kada to čujete zapitate se da li je moguće da to neko traži za one ljude koji su izgradili našu zemlju - naglasio je Vučić.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading