KURTIJEVI SPECIJALCI "ČUVAJU" SRPSKU SVETINJU OD SRBA?! Ovo je bruka i sramota - držali ih na visokoj temperaturi, palo i hapšenje našeg naroda!

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Kurti se ne smiruje.

KURTIJEVI SPECIJALCI "ČUVAJU" SRPSKU SVETINJU OD SRBA?! Ovo je bruka i sramota  - držali ih na visokoj temperaturi, palo i hapšenje našeg naroda!

Foto: Armend NIMANI, AFP, Profimedia, Tanjug/ Edib Tahirović

Gazimestan je i ovog Vidovdana okupio veliki broj Srba koji su došli da obeleže jedan od najvažnijih datuma u srpskoj istoriji, ali je čitav skup protekao uz pojačano prisustvo pripadnika takozvane kosovske policije i iživljavanje naoružane šiptarske bande nad srpskim stanovništvom.

Još od prilaza Gazimestanu bio je primetan veliki broj naoružanih pripadnika takozvane kosovske policije. Kako navode okupljeni, njihov broj bio je veći nego prethodnih godina.

Iako Priština čini sve da i ove godine pravi incidente, to ne sprečava Srbe da se u velikom broju opet okupe. 

PROČITAJTE JOŠ: ALBANCI SPREMAJU PODLI ISTORIJSKI FALSIFIKAT! Kurti otima Kosovski boj, Gazimestan, Lazara i Miloša!

Na putu od Prištine ka Gazimestanu, na svakih desetak metara bili su raspoređeni pripadnici policije, dok je na samom ulazu u kompleks spomen-obeležja bilo raspoređeno oko 50 policajaca.

Ponižavanje Srba na Vidovdan: Upustvo terorista našem narodu kako da se ponaša u svojoj zemlji 

Svi koji su želeli da priđu spomeniku morali su da prođu detaljan pretres. Nakon kontrole, svakom posetiocu uručivano je pisano upozorenje u kojem su navedena pravila ponašanja tokom boravka na Gazimestanu, uz napomenu da će svako njihovo kršenje biti sankcionisano, uključujući i mogućnost hapšenja.

Pored toga, kula kod koje se Srbi tradicionalno okupljaju na Vidovdan ove godine bila je zatvorena, a preko ulaza bila je postavljena žuta traka.

Uprkos velikom prisustvu policije i bezbednosnim merama, veliki broj Srba okupio se na Gazimestanu kako bi obeležio Vidovdan.

Srbi naterani da izlaze jedan po jedan 

Priština je poslala i specijalce na Gazimestan, od kojih doslovno ne može da se prođe da spomen obeležja.

Specijalci su došli do spomen obeležja i napravili špalir, time nateravši Srbe da mogi iz kruga spomen obeležja izaći samo jedan po jedan.

Nezapamćen teror Kurtijeve policije: Uhapsili dvadesetak Srba, a među njima decu

Situacija je dodatno eskalirala nakon završetka obeležavanja, kada je kordon takozvane kosovske policije sačekao okupljene Srbe ispred spomen-obeležja.

Prema navodima sa lica mesta, pripadnici policije usmeravali su građane ka uskom izlazu, nakon čega je usledilo privođenje većeg broja ljudi.

Kako se navodi, privedeno je dvadesetak Srba, među kojima je bilo i maloletnika. Kurtijevi batinaši su na silu gurali srpski narod na jednu malu kapiju nakon čega su ih strpali u maricu. 

Današnje obeležavanje Vidovdana na Gazimestanu tako je proteklo uz pojačane bezbednosne mere, detaljne kontrole, upozorenja okupljenima i više privođenja nakon završetka skupa.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading