NASTAVIĆU DA VODIM POLITIKU U INTERESU SRBIJE! Vučić: U Tivtu očekujem dobre razgovore!

Vesti

27.05.2026

20:12

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

"Nemojte da se ljutite što smo uspešni i što uspešno guramo zemlju u budućnost gde smo pretekli i sve one koji su tetošeni i kojima je pomagano na sve moguće načine."

NASTAVIĆU DA VODIM POLITIKU U INTERESU SRBIJE! Vučić: U Tivtu očekujem dobre razgovore!

Foto: Printskrin RTS

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da očekuje da na Samitu Evropska unija - Zapadni Balkan u Tivtu održi dobre i plodonosne razgovore sa predstavnicima EU i evropskim liderima i istakao je da je Srbija na evropskom putu i da će nastaviti da vodi najbolju politiku u interesu srpskog naroda i građana Srbije.

- Verujem da ćemo imati dobre i plodonosne razgovore i sa gospođom Fon der Lajen i sa gospodinom Koštom i nadam se i sa gospodinom Mercom i Emanuelom Makronom, sa velikim evropskim liderima. Srbija je na evropskom putu i Srbija mora da vodi računa o sebi, o svojoj budućnosti, Srbija mora da vodi računa o investicijama - rekao je Vučić za RTS. 

Podsetio je da Srbiji pet godina nije otvoreno nijedno poglavlje niti klaster. 

- Nemojte da se ljutite što smo uspešni i što uspešno guramo zemlju u budućnost gde smo pretekli i sve one koji su tetošeni i kojima je pomagano na sve moguće načine. Nastavićemo da radimo svoj posao i da vodimo najbolju politiku u interesu srpskog naroda i građana Srbije, a verujem da će nam i oni pomoći u svemu tome - rekao je Vučić.

Odgovarajući na pitanje da prokomentariše tekst koji je Blumberg objavio i u kome se navodi da je on blizu crvenih linija Brisela zbog posete Pekingu, Vučić je rekao "baš me briga".

- Ja sam lider jedne slobodne i nezavisne zemlje. Šta će da organizuje neko još jednu obojenu revoluciju? Baš me briga - rekao je Vučić.

BONUS VIDEO

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (6)

Loading
Mila

27.05.2026 20:56

Drago mi je da imamo ovakvog predsednika! Nikad se niko nije trudio i ovoliko borio za interese Srbije

Darko

27.05.2026 20:57

Uvek za Srbiju nikad protiv nje! Podrška predsedniku Vučiću i njegovoj odgovornoj politici!

Senad

27.05.2026 20:58

Podrška Vučiću

Elvina

27.05.2026 20:58

Očigledno je da se Vučić bori da obezbedi svom narodu mnogo lagodniji život i da naša država dosta napreduje