ZAVRŠENA SEDNICA GLAVNOG ODBORA SNS: Više od dva sata zasedanja u Sava centru, Vučević preneo Vučićeve poruke, evo šta je odlučeno o IZBORIMA!

Vesti

09.04.2026

19:10

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

SNS će se voditi interesima građana.

ZAVRŠENA SEDNICA GLAVNOG ODBORA SNS: Više od dva sata zasedanja u Sava centru, Vučević preneo Vučićeve poruke, evo šta je odlučeno o IZBORIMA!

Foto: Dragan Kadić

Sednica Glavnog odbora Srpske napredne stranke, kojom je predsedavao predsednik stranke Miloš Vučević, završena je nakon više od dva sata rada. Zasedanje je počelo nešto posle 16 časova, a prethodila mu je sednica Predsedništva SNS, takođe održana u Sava centru, nakon sastanka delegacije stranke sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem u okviru konsultacija sa političkim akterima.

Sednici su prisustvovali potpredsednici Glavnog odbora Ana Brnabić, Siniša Mali, Irena Vujović, Nevena Đurić i Aleksandar Šapić, kao i predsednik Izvršnog odbora Darko Glišić. Među učesnicima su bili i brojni funkcioneri i članovi Glavnog odbora, među kojima Adrijana Mesarović, Bratislav Gašić, Aleksandra Sofornijević, Jelena Žarić Kovačević, Sara Pavkov, Zlatibor Lončar, Aleksandar Mirković, Uglješa Mrdić i Milovan Drecun.

Vučević je ranije izjavio da je delegacija SNS imala konstruktivan i sadržajan razgovor sa predsednikom Vučićem, ističući zadovoljstvo zbog poziva na širi društveni dijalog. Kako je naveo, teme sastanka bile su raznolike i obuhvatile su više važnih pitanja za političku i društvenu scenu.

On je najavio da će ključne poruke sa tog sastanka preneti članovima stranke, kao i da će unutar SNS biti pokrenut širi dijalog. Planirano je da se tokom aprila taj proces proširi i na nivo opština i gradova.

Govoreći o izborima, Vučević je rekao da je SNS spreman za njih u bilo kom trenutku, ali je naglasio da odluka o njihovom raspisivanju ne zavisi od jedne stranke ili političke procene, već od interesa države i građana. Dodao je da će se SNS voditi tim principom i da će uvažiti argumente predsednika Republike i Vlade Srbije kada bude doneta odluka o izborima.

Bonus video: 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading